شناسهٔ خبر: 66931 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

جزئيات حادثه آزادراه تهران-شمال اعلام شد

حضور مشاور فنی برای بررسی علت انفجار در تونل البرز آزادراه تهران-شمال

تونل البرز یک مقام مسئول در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل تصریح کرد: انفجار در تونل البرز آزادراه تهران-شمال که منجر به فوت ۳ نفر و مصدومیت ۸ تن از کارگران این پروژه شد در حین انجام عملیات انجام حفاری انجام نگرفته و علت وقوع حادثه بعد از ورود گروه کارشناسی شرکت مشاور فنی پروژه به داخل تونل اعلام می‌شود.

شجاع میرزایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به وقوع انفجار صبح امروز در تونل البرز آزادراه تهران-شمال که ۳ فوتی و ۸ مصدوم برجای گذاشت، اظهار کرد: طبق روال کاری روزانه،صبح امروز نیز ابتدا اکیپ HSE برای کنترل میزان گاز موجود در تونل البرز اقدام کردند که پس از اندازه گیری میزان گاز موجود در داخل تونل در حد استاندارد قرار داشت.

وی افزود: با توجه به اینکه عملیات حفاری تونل البرز در سال گذشته به پایان رسیده بود و این پروژه در مرحله لاینینگ قرار داشت، گروه عملیات لاینینگ برای انجام بتن‌ریزی وارد تونل شدند که در حین کار آن‌ها انفجار از داخل تونل به گوش رسید.

مسئول هماهنگی پروژه آزادراه تهران-شمال ضمن تکذیب اخبار منتشر شده از سوی برخی خبرگزاری‌ها مبنی بر معرفی ژئو ممبران‌ها در داخل تونل به عنوان عامل اصلی انفجار تصریح کرد: اگرچه ژئوممبران از جنس پی‌وی‌سی و مستعد اشتعال است اما دلیلی بر منفجره بودن آن‌ها نیست. 

میرزایی ضمن تسليت به خانواده  ۳ نفر از کارگران فوت شده این پروژه و ابراز تاسف از مصدومیت سطحی ۳ نفر، مصدومیت جدی ۵ نفر که منجر به انتقال آن‌ها به بیمارستان شهید مدنی کرج شد،خاطرنشان کرد: در جریان این انفجار داخل تونل دچار تخریب تونل نشده است و پس از خاموش شدن شدن آتش به دنبال خارج کردن دود از داخل تونل هستیم.

وی یادآور شد: نمایندگان شرکت مشاور فنی پروژه در صحنه حضور دارند تا پس از مساعد شدن شرایط برای ورود به داخل تونل، علت وقوع حادثه را بررسی کند.

مسئول هماهنگی پروژه آزادراه تهران-شمال تاکید کرد: تمامی موارد مطرح شده در خصوص علل وقوع انفجار در تونل البرز تا پیش از ورود مشاوران فنی در حد گمانه زنی است و هیچ جایگاه علمی ندارد.