شناسهٔ خبر: 67840 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

سامانه GIS بنادر و سواحل مبنای تصمیم گیری ها باشد/ بنادر ارتقای سطح کیفیت خدمات و کاهش زمان انتظار کشتی ها را در دستور کار خود قرار دهند

محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سامانه GIS به لحاظ برنامه‌ریزی مدیریتی و تسهیل تصمیم گیری و سیاستگذاری در سواحل و بنادر جنوب کشور، گنجینه بسیار مفیدی برای سازمان بنادر محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورای مدیران این سازمان با اشاره به فعال شدن سامانه اطلاعات مکانی سواحل و  بنادر GIS ، تاکید کرد: امروزه مدیریت حرفه‌ای برای تصمیم‌گیری دقیق نیازمند اطلاعات به روز و ابزار مناسب است و بر همین اساس، سامانه اطلاعات مکانی سواحل و بنادر می تواند ابزار مناسبی برای تصمیم‌گیری مدیران سازمان بنادر و دریانوردی و فعالان این حوزه و مبنایی برای تصمیم‌گیری‌های آنها باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر مسئله به روز رسانی این سامانه اظهار داشت: به روز رسانی سامانه GIS در زمینه های مختلف به مکانیزم مشخص و فرایند محور نیاز دارد.

راستاد افزود: سامانه اطلاعات مکانی سواحل و  بنادر این امکان را فراهم می کند تا به لحظه بتوانیم وضعیت ترافیک کالا و کشتی را در اسکله ها رصد کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ترافیک نسبتا بالا کشتی ها در بنادر شهید رجایی ، امام خمینی (ره) و امیرآباد ، تصریح کرد: همه بنادر به ویژه سه بندر یاد شده باید استفاده از همه ابزار ها و مکانیزم های عملیاتی و نرم افزاری " ارتقای سطح کیفیت خدمات" و "کاهش زمان انتظار کشتی ها" را در دستور کار خود قرار دهند.

راستاد تاکید کرد: بنادر شهید رجایی، امام خمینی و امیرآباد که عمده کالاهای اساسی در این بنادر تخلیه می شود، باید با مکانیزم مشخص، زمان انتظار کشتی ها و میزان دموراژ را به حداقل ممکن کاهش دهند.