شناسهٔ خبر: 69129 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین:

عملکرد سازمان بنادر در فرآیند ترخیص کالا مناسب است/ توسعه ریلى، جاده اى و هوایى؛ عامل حضور سرمایه گذاران در بنادر

مجیدرضا حریرچی نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین عملکرد سازمان بنادر و دریانوردى در فرآیند ترخیص کالا را بسیار مطلوب دانست و گفت: در صورت اتصال بنادر به شبکه ریلى شاهد افزایش هرچه بیشتر سرعت توزیع کالا خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، مجیدرضا حریری در مورد روند تخلیه و بارگیرى کالا به ویژه کالاهاى اساسى در بنادر کشور، اظهار کرد: تا جایى که مربوط به فرآیند تخلیه و بارگیرى کالا در بنادر است مشکلى وجود ندارد و روند کار مطلوب است و سازمان بنادر و دریانوردى در این زمینه عملکرد قابل قبولى دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید مسیرهاى دسترسى به بنادر جهت ترخیص، انتقال و توزیع کالا توسعه پیدا می کند، بیان کرد: اتصال ریلى به بنادر و بهبود وضعیت مسیرهاى جاده اى از جمله دغدغه هایى است که اگر محقق شود شاهد افزایش سرعت توزیع کالا از بنادر خواهیم بود که این مسئله نیازمند ایجاد زیرساخت هاى لازم در بخش حمل و نقل است و در تمامى کشورهاى بندرى دنیا مدنظر قرار گرفته است چراکه ایجاد مسیرهاى اتصال بنادر به داخل و خارج، عاملى براى بهبود وضعیت تجارى کشورها است.  

حریرى با اشاره به اینکه بهبود وضعیت جاده اى، توسعه بخش هوایى و اتصال بنادر به ریل با توجه به موقعیت فوق العاده جغرافیایی کشور عاملى براى اقبال و حضور سرمایه گذاران در بنادر ایران است، اظهار کرد: کشور ما در چهار راه جغرافیایى منطقه واقع شده است و مى تواند از این موقعیت فوق العاده به نحوى مطلوب بهره مند شود.

وى با تاکید بر اینکه توسعه ترانزیت و خدمات لجستیک مى تواند درآمدهاى بسیارى را براى کشور ایجاد کند، گفت: با توجه به اینکه کشور در شاهراه ترانزیتى منطقه قرار دارد، باید با برنامه ریزى درست از این مزیت استفاده کنیم و اجازه ندهیم که اقتصاد ایران در محاصره اقتصادى قرار گیرد.