شناسهٔ خبر: 70731 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عضو اتاق بازرگانی ایران:

افزایش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه ضرورت دارد / ظرفیت بالای بنادر برای جذب سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی کشور

بندر عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: با استفاده از ظرفیت بنادر شمالی و جنوبی کشور می‌توان حجم مبادلات با کشورهای همسایه را افزایش داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سید حسین معروف؛ عضو اتاق بازرگانی ایران در باره استفاده بهتر و بیشتر از بنادر شمالی و جنوبی کشور اظهار داشت: از مهمترین عوامل رونق اقتصادی، داشتن مراوده تجاری آزاد با دنیا است که در حال حاضر با وجود تحریم های اقتصادی تا حدودی قابل انجام نیست. 

وی تصریح کرد: برای افزایش توان و استفاده از ظرفیت بنادر باید حجم مبادلات مرزی خود با کشورهای همسایه را افزایش دهیم. 

عضو اتاق بازرگانی ایران اذعان داشت: با بسیاری از کشورهای منطقه، فارغ از چارچوب تحریم ها می توانیم فعالیت های اقتصادی را دنبال کنیم.

معروف تاکید کرد: می توان با حذف شرایط ثبت سفارش و ثبت آماری سامانه گمرک در راستای مبادلات مرزی و معاملات تهاتری اقدام کنیم.

وی اظهارداشت: با افزایش تبادلات تجاری با کشورهای همسایه می توان از ظرفیت بنادر کشور برای صادرات کالاهای کشورهای همسایه به سایر کشورها استفاده کرد.

 عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بنادر کشور ظرفیت و پتانسیل بالای دارند، گفت: رونق بنادر کمک به جذب سرمایه گذاری و توسعه فعالیت های می کند بدین جهت با برنامه ریزی دقیق با وجود تحریم ها می توان بنادر کشور را فعال تر از گذشته کرد.