شناسهٔ خبر: 71396 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

امام جمعه اهل سنت زاهدان در بازدید از بندر شهید بهشتی:

بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به مرکز تخلیه و بارگیری کالا در منطقه را دارد / بندر چابهار به تجهیزات مدرن مجهز شد

بازدید امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به مرکز بزرگ تجاری و تخلیه و بارگیری منطقه را دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در بازدید از زیرساخت ها، تجهیزات، اسکله ها و ساختمان های عملیاتی بندر شهید بهشتی چابهار اظهار کرد: بندر چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی کشور، نعمت بسیار وسیعی برای کشور است، اقدام های بسیار ارزنده ای توسط نظام در این بندر انجام شده است که در رونق منطقه تاثیر شگرفی خواهد داشت.

وی با اشاره به تجهیز بندر چابهار به تجهیزات مدرن و تقدیر از تلاش های توسعه ای اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در بندر شهید بهشتی ابراز امیدواری کرد: با همت مسئولان باید از ظرفیت های این بندر استفاده و بخشی از کالاهای دولتی  وارداتی در این بندر تخلیه شود.

بهروز آقایی؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به قابلیت بندر چابهار در پهلودهی کشتی ها با بالاترین آبخور نسبت به سایر بنادر کشور گفت: با بهره برداری از فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی، افزایش ظرفیت عملیاتی و تأمین تجهیزات استراتژیک مدرن، هیچ محدودیتی برای پهلوگیری کشتی و تخلیه و بارگیری انواع کالا در این بندر وجود ندارد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی اظهار کرد: اختصاص ۲۰ درصد کالاهای اساسی کشور به بندر چابهار می تواند به رونق این منطقه کمک شایانی کند.