شناسهٔ خبر: 71715 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان؛

تصادفات دانش آموزان مدارس حاشیه جاده‌های استان اصفهان صفر شد/ هر چهار روز یک کودک قربانی اشتباهات رانندگی می‌شود

رونمایی مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان گفت: با اقدامات مستمر آموزشی و فیزیکی ، تلفات و تصادفات دانش آموزان در مدارس حاشیه راه های استان اصفهان به صفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان، مهدی خضری در هفتمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک که  با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در محل کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس آمار در سال ۹۷ ، هر چهار روز یکبار در محورهای مواصلاتی استان اصفهان، یک کودک جان خود را در حوادث جاده ای از دست داده است.

وی ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان بر اساس وظایف ذاتی خود، ایمن سازی فیزیکی مدارس، آموزش تمام مقاطع مدارس حاشیه راه ها، تدوین کتب درسی تخصصی ایمنی ، آموزش خانواده های مستقر در روستاهای حاشیه راه ها، توزیع اقلام آموزشی در میان کودکان و کاربران آسیب پذیر جاده ها، اجرای تئاترها و نمایش های عروسکی،توزیع کلاه ایمنی و .... را در از سال های ۸۳ تا به امروز به طور مستمر به انجام رسانده است تا تلفات  و تصادفات جاده ای در حوزه کودکان و دانش آموزان را کاهش دهد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان با بیان اینکه امروز مساله ما  فراتر از هر بحث و گفت وگویی، حفظ جان کودکان و نوجوانان در حوادث ترافیکی است، گفت: متاسفانه آموزش های ایمنی و ترافیکی در بحث آموزش و پرورش فرزندان این مرز و بوم مغفول مانده و آنچنان که شایسته است مورد توجه قرار نگرفته است.

خضری خواستار ورود قدرتمندانه تر رسانه ها، شهرداری ها و سازمان های مردم نهاد به مبحث آموزش  مسائل ایمنی به کودکان شد و تصریح کرد:  کودکی زمان نهادینه شدن ارزش ها، هنجارها و فصل شکل گیری شخصیت انسان است و سرمایه گذاری در این سن، ضامن سلامت جامعه ایرانی در آینده خواهد بود.

وی  با اشاره به کشته شدن ۱۷ هزار نفر در کشور در تصادفات جاده ای خاطر نشان کرد: بر اساس آمار اعلام شده سه هزارنفر از این افراد کودک بوده اند.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان تصریح کرد: آموزش  موثر مسائل ایمنی در کودکان و نوجوانان، علاوه  بر تشدید نظارت فرزندان بر رفتارهای خطرناک ترافیکی والدین باعث تربیت و تحویل رانندگانی قانونمدار به جامعه خواهد شد.

این گزارش می افزاید؛ اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان، به همت مرجع ملی کنوانسیون حمایت از حقوق کودک، معاونت توسعه و منابع این اداره کل و سرپرست امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان از پوستر "قوانین را از کودکی آموزش دهیم " در هفتمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک با حضور مقامات عالی رتبه  کشور و استان رونمایی شد.