شناسهٔ خبر: 72206 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

وزیر راه‌وشهرسازی در جمع خبرنگاران:

رکورد جدید در محرومیت‌زدایی با ساخت ۳۰۰۰ کیلومتر راه روستایی / اسکله روروی بندر امیرآباد در حال آماده‌سازی است

پل سفید وزیر راه‌ و شهرسازی با بیان اینکه ۲۰۰۰ کیلومتر راه روستایی اولویت‌دار تا پایان سال جاری تکمیل و بهره‌برداری می‌شود گفت: طبق برنامه‌ریزی تا پایان سال ۹۹ کشور از ۳۰۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته برخوردار می‌شود که یک رکورد جدید در زمینه محرومیت‌زدایی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی محمد اسلامی در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی پل کابلی پل‌سفید به طول ۶۰۰ متر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پل یک نماد عمرانی برای شهر پل‌سفید خواهد بود که طبق یک برنامه زمانی ۳۰ ماهه تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزود: یکی از اقدامات مهم وزارت راه‌وشهرسازی رفع گلوگاه‌های استانی به ویژه استان مازندران و گیلان است و امیدواریم پروژه‌های در دست اقدام را با کیفیت بالا به سرانجام برسانیم.

وزیر راه‌وشهرسازی با اشاره به برنامه این وزارتخانه نسبت به راه‌های روستایی استان مازندران بیان داشت: طرح اقدام ملی ابرار (اقدام برای راه‌های اولویت‌دار روستایی) برای تکمیل و ساخت ۲۰۰۰ کیلومتر راه روستایی تا پایان سال جاری در سراسر کشور را تهیه کرده‌ایم و تا پایان سال ۹۹ با ثبت یک رکورد جدید در زمینه محرومیت‌زدایی ۳۰۰۰ کیلومتر روستایی آسفالته در کشور خواهیم داشت.

وی در ادامه به پروژه‌های فرودگاهی استان مازندران اشاره کرد و گفت: ایمن‌سازی و توسعه فرودگاه‌های استان مازندران در اولویت قرار دارد و در همین راستا شاهد نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ در فرودگاه ساری هستیم.

اسلامی با اشاره به برنامه‌های حوزه مسکن در استان مازندران گفت: در این استان اراضی تأمین و فراخوان شده است و امیدواریم مسأله کمبود مسکن در شهرستان‌های استان برطرف شود و پروژه‌ها هرچه سریعتر شتاب گیرند.

وزیر راه‌ و شهرسازی ساخت محور ساری – تاکام را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: دولت برای تکمیل این پروژه اهتمام ویژه دارد به طوری که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون دو برابر مدت زمان عملیات اجرایی کل پروژه کار انجام شده است.

اسلامی در پایان، از آماده سازی اسکله روروی بندر امیرآباد و اتصال راه‌آهن به این بندر خبر داد و گفت: اقداماتی که در قالب پیمان اوراسیا منعقد شده است می‌تواند نقش بزرگی در توسعه بازرگانی و تجارت کشور ایفا کند که اقتصاد استان مازندران نیز زیر سایه آن به رونق قابل توجهی دست می‌یابد.