شناسهٔ خبر: 73114 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری سازمان در سفر به استان لرستان تأکید کرد

تسریع در روند بهسازی و روکش آسفالت محور خرم آباد- پلدختر

مطاعی معاون راهداری سازمان در سفر به استان لرستان بر تسریع در روند اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت محور خرم آباد - پلدختر تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، حیدر مطاعی معاون برنامه ریزی این سازمان در این بازدید با قدردانی از تلاش شبانه روزی راهداران اظهار داشت: با توجه به نزدیک بودن فصل بارش تلاش می شود به روند بهسازی و روکش آسفالت محور پلدختر-خرم آباد سرعت بخشیده شود.

وی با بیان این که برقراری تردد ایمن و جلب رضایت مردم منطقه در اولویت است، افزود: کارهای زیادی در این محور انجام شده که با توجه به ابلاغ اعتبارات ملی، اسناد خزانه و استانی انتظار می رود کار با سرعت بیشتری انجام شود و تا یک ماه آینده کارهای ممکن انجام پذیرد.

مطاعی گفت: قطعات بزرگ در این محور بهسازی شده، قطعات کوچک نیز در حال انجام است که پیش بینی می شود با پیگیری و هماهنگی مسئولان ملی و محلی و با تکیه بر تمام توان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، اقدامات همه جانبه ای صورت پذیرد و تردد در این محور مهم و پرتردد ادامه یابد.

 وی با بیان این که در طول مسیر پل های فلزی برای برقراری ارتباط روستاها نصب شده است، اظهار داشت : برای افزایش ایمنی این پل ها ،نیاز است تا وزارت نیرو در تنظیم بستر رودخانه، انجام دریواسیون و کاهش فشار آب بر جاده سرعت ببخشد.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درخصوص کمبود ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در استان نیز گفت: هرچند موضوع بالا بودن عمر متوسط ماشین آلات راهداری یک موضوع ملی است و در حال حاضر میانگین عمر این ماشین آلات بالای ۲۵ سال می باشد ولی با توجه به شرایط خاص استان لرستان و خسارت های ناشی از سیل ، اخیرا مبلغی اضافه بر سهم استان تخصیص یافته است و این اعتقاد وجود دارد که باید نگاه ویژه ای در زمینه ماشین آلات به استان لرستان باشد.

مطاعی افزود : اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لرستان از آبان ماه سال گذشته تاکنون به انحاء مختلف در بحث بارندگی ها، رانش، برفروبی وسیع زمستانی و پس از آن وقوع دو سیل بزرگ در فروردین ماه سال جاری و خسارت های ناشی از آن مشغول کار شبانه روزی بوده است که قدردان زحمات همه نیروهای استان، ستاد و مرکز در این رابطه هستیم.