شناسهٔ خبر: 73388 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد

رفع تصرف ۸۰۰۰ میلیارد ریالی در استان البرز

جواد خردمند سرهنگ پاسدار جواد خردمند، از اجرای یک فقره حکم قطعی قلع و قمع به مساحت ۶۴ هکتار و به ارزش ۸۰۰۰ میلیارد ریال در استان البرز خبر داد.

سرهنگ پاسدار جواد خردمند، فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه اراضی رفع تصرف شده مجاور پروژه همت و ضلع شمالی مؤسسه تحقیقاتی انستیتو پاستور در شهرستان گرمدره بود، بیان کرد: متاسفانه برخی افراد به حریم آزادراه‌ها هم چشم طمع داشته و اراضی هم‌جوار با این گونه پروژه‌ها را به تصرف خود در آورده‌اند.

خردمند افزود: این اراضی که متعلق به اراضی مجاور اتوبان همت و برای توسعه و ایجاد امکانات تفریحی و گردشگری باید استفاده شود، توسط برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب تصرف و در آن اقدام به نهال کاری و فنس کشی کرده بودند. با پیگیری‌های به‌عمل آمده و پشتیبانی خوب فرماندهی انتظامی و با حضور دادستان استان البرز این اراضی با برآورد ارزش بیش از ۸۰۰  میلیارد تومان رفع تصرف و حکم قطعی قلع و قمع اجرا شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: از ابتدای امسال با پشتیبانی خوب مقام قضایی و فرماندهان انتظامی استان بیش از ۱۲ حکم قطعی معوق در اداره کل راه و شهرسازی استان البرز با مساحت بیش از ۱۰۵ هکتار به ارزش بیش از ۸۲۵ میلیارد تومان با اقتدار به مرحله اجرا درآمده و اراضی تصرف شده به بیت‌المال برگردانده شده است.

وی بیان کرد: استان البرز همواره در زمره استان‌های دارای جاذبه برای دست‌اندازی از سوی زمین‌خواران و افراد سوء‌استفاده‌گر بوده و از همین رو یگان حفاظت در این استان برنامه‌های ویژه‌ای را برای جلوگیری از تعرض به اراضی در دستور کار خود قرار داده است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در پایان با هشدار به متعرضان به املاک و اراضی دولتی گفت: با تعاملات صورت گرفته، مساعدت و پشتیبانی قضایی و انتظامی خوبی که در سطح کشور شاهد هستیم؛ روند صدور و اجرای احکام قطعی، سرعت گرفته و دست بسیاری از متعرضان، از اموال دولتی کوتاه شده است و به یاری خدا این روند با قدرت و قاطعیت ادامه خواهد یافت.