شناسهٔ خبر: 74400 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی فارس:

۱۲۰۰ میلیارد ریال از اراضی ملی به بیت‌المال برگشت

رفع تصرف فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی فارس گفت: با تلاش یگان حفاظت از اراضی، معاونت املاک و حقوقی راه و شهرسازی فارس، با حضور دادستان شیراز و همکاری نیروی انتظامی ۶۰۰ هزار متر مربع از اراضی متعلق به دولت بازگردانده شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس ، سرهنگ حسین مهدوی نژاد فرمانده یگان حفاظت راه و شهرسازی اظهار داشت:  ۶۰۰  هزار متر مربع از اراضی متعلق به سازمان ملی زمین و مسکن در پلاک قلات در موسسه ارمغان به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال رفع تصرف و از دست سود جویان و زمین خواران بازپس و به بیت المال بازگردانده شد.

وی تصریح کرد: حفاظت از حقوق بیت المال از اولویت های اصلی و مهم یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان می باشد.

سرهنگ مهدوی نژاد خاطر نشان ساخت: یگان حفاظت راه و شهرسازی فارس بدون اغماض با سود جویان و معترضین به اراضی ملی و دولتی به صورت جدی و قانونی برخورد می نماید.

وي اضافه کرد: به شهروندان هشدار می دهیم چنانچه قصد خرید املاک در محدوده و حریم شهرهای سطح استان را دارند ابتدا استعلامات لازم را در این خصوص از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان فارس تهیه نمایند و از خرید هر گونه اراضی فاقد سند مالکیت رسمی از افراد سودجو پرهیز کنند.