شناسهٔ خبر: 74938 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

معاون رییس جمهور خبر داد

پرداخت ۸۳۰۰ میلیاردی تسهیلات بلاعوض به مناطق سیل‌زده

محمد باقر نوبخت محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه در سال گذشته براثر حوادث طبیعی همانند سیل ۳۶ هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد، گفت: ۸۳۰۰ میلیارد تومان به صورت بلا عوض به مناطق سیل‌زده پرداخت شده است

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایبنا، محمدباقر نوبخت اظهار کرد: نظام در ۲۹ بخش و ۱۵ حوزه فرابخشی تحت چارچوب قانون برنامه ششم در حال انجام برنامه‌های خود است که این اقدامات در توسعه زیرساخت‌های کشور به ویژه راه‌ها، راه آهن و احداث سد بیش از سایر حوزه‌ها قابل لمس است.

معاون رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه احداث مسکن و اشتغال یک اقدام ویژه برای محرومین است، افزود: غیر از نظام، مسوولان دولتی در سطح ملی و نمایندگان نیز خود را برای انجام اقدامات لازم در راستای رفاه حال افراد کم بضاعت مسوول می‌دانند.

نوبخت با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۳۶ هزار میلیارد تومان براثر حوادث طبیعی همانند سیل به کشور خسارت وارد شد، افزود: در همین راستا و برای جبران خسارت‌های وارده بیش از ۸ هزار میلیارد کمک بلاعوض و ۸۳۰۰ میلیارد تومان بصورت تسهیلات بلاعوض پرداخت شده است.

وی در ادامه از مسوولان استان گیلان خواست تا مجموع خسارت‌های سیل اخیر به ستاد بحران اعلام کنند، تأکیدکرد: تا جایی که در توان دولت باشد این وجوه همانند سال گذشته بلافاصله پرداخت می‌شود.