شناسهٔ خبر: 75045 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

آمار شهریور ماه سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد

«هما»، رکورددار پروازهای داخلی/ ایران‌ایر وقت‌شناس‌ترین

هواپیما هما در شهریور ماه سال جاری، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» بیشترین پرواز داخلی را در فرودگاه مهرآباد تهران انجام داده و بیشترین تعداد پروازهای به موقع نیز متعلق به ایران‌ایر است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آمار منتشر شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد، در شهریورماه سال جاری، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» رکورددار انجام پروازهای داخلی در فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران بوده است.

بر اساس این آمار، ایران‌ایر در شهریورماه گذشته، ۶۷۷ پرواز داخلی در فرودگاه مهرآباد تهران انجام داده که این ارقام، «هما» را در رتبه نخست انجام پرواز در این فرودگاه قرار می‌دهد. پس از ایران‌ایر به شرکت‌های هواپیمایی زاگرس و ماهان به ترتیب با انجام ۶۰۲ و ۶۰۰ پرواز، در رتبه‌های دوم و سوم فهرست ایرلاین‌های پرتردد در تهران قرار گرفته‌اند.

در این ماه، ایران‌ایر با انجام ۵۲۱ پرواز به موقع، بیشترین پرواز سروقت در فرودگاه مهرآباد را انجام داده است. رکورددار بیشترین پرواز با تاخیر نیز هواپیمایی ماهان است که ۲۲۰ پرواز، یا به عبارتی ۱۵ درصد از کل پروازهای این شرکت هواپیمایی با تاخیر انجام شده است. رتبه‌های دوم و سوم در فهرست تاخیر پروازها نیز متعلق به شرکت‌های کاسپین و آسمان است که به ترتیب ۱۳ و ۱۱درصد از پروازهای این شرکت‌ها با تاخیر انجام شده است.

گفتنی است تاخیرهای ذکر شده در این گزارش، شامل دیرکردهایی از تمام منشاهای تاخیر، از جمله تغییرات جوی، عملیاتی، فنی، تسهیلاتی و ... است.