شناسهٔ خبر: 79307 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

‍ مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خبر داد

ارائه ۱۷۶۰ نفر ساعت آموزش در راستای ایمن سازی حاشیه راه‌ها

کرمانشاه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه از ارائه ۱۷۶۰ نفر ساعت آموزش در راستای ایمن سازی حاشیه راه‌های این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، فریبرز کرمی اظهار داشت: از ابتدای سال در راستای ایمن سازی حاشیه راه‌ها ۱۷۶۰ نفر ساعت آموزش در جلسات ایمن سازی ارائه شده و به منظور ایمن سازی فیزیکی ۱۵ محور در دست اقدام قرار گرفت که چهار محور آن انجام شده است.

وی درباره صدور کارت هوشمند رانندگان افزود: ۱۱ هزار و ۵۳۰ کارت هوشمند رانندگان وانت بار، ۶ هزار و ۸۵۳ کارت هوشمند رانندگان ناوگان باری و یک هزار و ۲۷۳ کارت هوشمند رانندگان حمل و نقل کالا صادر و ۱۱ هزار کارت هوشمند رانندگان حمل و نقل مسافر تمدید شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بیان داشت: در راستای ارتقای ایمنی تردد ادوات کشاورزی و وانت بار بیش از یک هزار و ۲۰۰ عدد برچسب نصب و تجهیزات ایمنی از قبیل کپسول آتش نشانی به تعداد ۵۷ عدد تحویل شده است.

کرمی تصریح کرد: همچنین به منظور آشکار سازی وسایل نقلیه باری بیش از یک هزار قطعه شبرنگ نصب شده است.

این مسئول درباره تخلفات اضافه تناژ عنوان کرد: در مجموع بیش از ۲۷۳ هزار کیلومتر مسافت طی شده که بیش از ۷۶۳ میلیون تومان جریمه برای ۱۴ هزار و ۴۱۳ تن اضافه بار و پنج هزار و ۴۶۷ تخلف ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه ادامه داد: بیشترین تخلف در پایانه مرزی پرویزخان با مسافت طی شده بیش از ۱۸۹ هزار کیلومتر، بیش از ۶۰۹ میلیون تومان جریمه برای ۱۲ هزار و ۸۹۳ تن اضافه تناژ و چهار هزار و ۵۹۰ تخلف به ثبت رسیده است.

این مسئول درباره گشت دروازه‌ای از ناوگان حل و نقل افزود: یک هزار و ۸۵۵ ناوگان مورد بازدید قرار گرفت که ۷۰۸ مورد فاقد بارنامه یا صورت وضعیت، ۱۴۱ مورد عدم ارائه مدارک کافی، ۱۹۵ مورد عدم توجه به ایست، ۵۵۹ عدم تجهیزات کافی، ۲۳۵ تخلف در بارنامه یا صورت وضعیت و۳۶۷ مورد اضافه تناژ بودند.

وی تصریح کرد: کنترل تردد ۳ هزار و ۶۰۰ ناوگان مسافری به وسیله سامانه سپهتن انجام شده است.