شناسهٔ خبر: 83369 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان مطرح کرد:

در شاخص‌های اختصاصی سال ۱۳۹۹ حوزه املاک و حقوقی به لحاظ کمّی جلوتر از برنامه و اهداف عمل کرده است/ اقدام ویژه؛ فعالیت های واحد املاک و حقوقی بصورت کاملا دیجیتالی انجام می‌شود

قاری قران ،نوبخت،برنامه ریزی ،اصفهان مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ضمن تشریح عملکرد حوزه املاک و حقوقی این اداره کل در سه ماهه ابتدای سال جاری، از الکترونیکی شدن فعالیت‌های این حوزه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان طی گزارشی در خصوص عملکرد حوزه املاک و حقوقی این اداره کل در اولین فصل سال جاری اظهار کرد: اقدامات ویژه ای که همکارانم در این حوزه داشتند موجب شد واحد املاک و حقوقی از حالت سنتی خارج شده و فعالیت‌ها بصورت کاملا دیجیتالی انجام پذیرد به نحوی که ارتباط با ۱۰۸ شهر این استان که پیش از این بصورت سنتی و دستی انجام می‌پذیرفت اکنون بصورت سیستمی بوده.  

وی با بیان اینکه دیگر نیازی به نقل و انتقال پرونده‌های مرتبط با حوزه املاک و حقوقی نیست اذعان داشت: این امر ضمن جلوگیری از مفقود شدن مدارک، موجب تسریع در امور می شود و سایر استان‌ها نیز می توانند از این تجربه موفق استفاده کنند. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه واحد املاک‌وحقوقی از ابتدای سال با برنامه‌ریزی و تلاش بی وقفه توانسته است جلوتر از اهداف تعیین شده درشاخص های اختصاصی عمل کند، عنوان کرد: شش هزار و ۷۰۹ متر مربع واگذاری و پرداخت حدنصاب مالکانه از محل موجودی اراضی انجام شده است که هدف آن طبق شاخص‌های اختصاصی ۵ هزار مترمربع بوده است. همچنین با هدف تعیین شده ۱۵۴ هکتار تحصیل اراضی این واحد توانست یک هزار و ۱۳۱ هکتار عملکرد واقعی داشته باشد.  

وی گفت: در سه ماهه سال جاری این اداره کل در مجموع ۸ هزار و ۴۳۱ هکتار واگذاری اراضی داشته است که از این میزان ۸ هزار و ۲۶۱ هکتار مسکونی و ۱۷۰ هکتار غیرمسکونی بوده است.  

قاری‌قرآن افزود: واگذاری اراضی به ۹۳۷ نفر از اقشار ویژه استان اصفهان انجام پذیرفته است که این تعداد بیش از شش برابر هدف تعیین شده بوده است.