شناسهٔ خبر: 84651 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

بهره برداری از پنج پروژه بزرگ عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار تا پایان سال / پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم ۷۰۸ نفر در دست اجراست

بهروز آقایی بهروز آقایی با بیان این که پروژه های عمرانی بندر چابهار با بیش از ۴۶۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال زایی مستقیم ۷۰۸ نفر در دست اجراست، گفت: پنج طرح بزرگ عمرانی و تجهیزاتی این بندر تا پایان امسال به بهره برداری می رسد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پروژه های عمرانی و تجهیزاتی متعددی از سال گذشته در بندر در حال اجراست که پیش بینی می گردد برخی از این پروژه ها با پیشرفت فیزیکی مناسب و جلوتر از برنامه زمانبندی، تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان در ادامه افزود: پروژه برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار به عنوان بلندترین و پیشرفته ترین برج کنترل بنادر کشور یکی از این پروژه هاست که با پیشرفت فیزیکی تقریبا ۴۸٪ و ۳٪  بیش از برنامه زمانبندی در حال اجرا است.

آقایی ادامه داد : این پروژه با اعتبار اولیه ۲۸ میلیارد تومان و با اشتغال زایی مستقیم ۱۰۰ نفر در بندر شهید کلانتری چابهار در حال احداث می باشد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، پروژه پوشش رادیویی سواحل استان با پیشرفت فیزیکی ۵۱ درصد و با ۱۰ درصد پیشرفت بیش از برنامه زمانبندی  را  از دیگر پروژه های این بندر اقیانوسی بر شمرد و گفت : تمامی تلاش تیم فنی بر این است که این پروژه مهم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی افزود: اجرای این پروژه ظرفیت اشتغالزایی مستقیم ۵۰ نفر را فراهم کرده است.

آقایی اعتبار این پروژه را ۱۱ میلیارد تومان اعلام کرد که با تکمیل، احداث و تجهیز چهار سایت unmanned در شرق و غرب سواحل استان و همچنین خرید و نصب تجهیزات جدید ایستگاه مرکزی MRCC بندر شهید بهشتی، منطقه A۱ دریایی به طول ۵۴۰ کیلومتر به طور کامل تحت پوشش رادیویی در باند VHF قرار خواهد گرفت.

آقایی در ادامه گفت: دیوارکشی و محوطه سازی ساختمان های عملیاتی بندر شهید بهشتی ، انجام تعمیرات اساسی زیرآبی یدک کش رمضان و بارج پیشین، انجام تعمیرات اساسی زیرآبی یادگار۲ و همچنین ساخت، حمل و تحویل یک فروند قایق گارد ۶۰۰ اسب بخار را از دیگر پروژه های آماده بهره برداری این بندر با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان نام برد.

این مقام مسئول افزود: پروژه های دایک حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی، شبکه معابر و تاسیسات زیر بنایی، اطفاء حریق و احداث شبکه آبیاری قطره ای، تعمیرات اساسی دو باب انبار بندر شهید بهشتی، احداث سیستم شبکه اعلان حریق در اماکن بندری و بازسازی و تامین قطعات یدکی یکدستگاه جرثقیل PPM از دیگر پروژه های در دست اجراست.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، پروژه احداث مخازن فرآورده های نفتی، احداث مخازن نگهداری LPG، احداث انبار چندمنظوره، احداث سایت شستشو و ضدعفونی کامیون را از پروژه های سرمایه گذاری بخش خصوصی در این  بندر اقیانوسی عنوان کرد که ظرفیت اشتغالزایی مستقیم برای ۱۳۶ نفر ایجاد خواهد کرد.