شناسهٔ خبر: 89341 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان:

طرف هندی متعهد به تأمین و ورود تجهیزات تخلیه و بارگیری بر اساس تعهدات قرارداد بلند مدت به چابهار است/ حمایه همه جانبه در چابهار از صاحبان سرمایه داخلی و خارجی

بهروز آقایی نخستین سرمایه‌گذاری تجهیزاتی شرکت هندی با ورود ۲ دستگاه جرثقیل به چرخه عملیات تخلیه و بارگیری بندر چابهار باحضور معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی، مدیرکل امور سیاسی وزارت امور خارجه هند، نماینده وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مدیران شرکت هندی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان اظهار داشت: به عنوان بخشی از تعهدات سرمایه‌گذاری ۸۵ میلیون دلاری سرمایه‌گذار هندی در بندر شهید بهشتی چابهار، ۲ دستگاه جرثقیل ۱۴۰ تنی است و این محموله تجهیزات استراتژیک تخلیه و بارگیری بندر چابهار، در راستای فعال‌سازی قرارداد تجهیز و بهره‌برداری از بندر شهید بهشتی چابهار فی‌مابین سازمان بنادر و دریانوردی و طرف هندی، به بندر چابهار است.

بهروز آقایی افزود: این تجهیزات در راستای تعهدات قراردادی سرمایه‌گذاری ۸۵ میلیون دلاری شرکت سرمایه‌گذار هندی به چابهار وارد شده است که بخش اول آن شامل ۲ دستگاه جرثقیل ساحلی به ارزش ۸,۵ میلیون دلار است.

وی بیان کرد: طرف هندی متعهد به تأمین و ورود تجهیزات تخلیه و بارگیری بر اساس تعهدات قراردادی بلند مدت است.

وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی، با توجه به اهمیت نقش فرامنطقه‌ای و در راستای توجه ویژه به بندر چابهار، همواره از صاحبان سرمایه داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری در این بندر اقیانوسی استقبال کرده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: براساس اعلام سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه‌گذاری یک کشور مانعی برای مشارکت سایر کشورها در طرح‌های توسعه‌ای بندر چابهار نیست.

آقایی ادامه داد: جرثقیل‌های ١٤٠ تنی در راستای تسهیل و تسریع عملیات تخلیه و بارگیری در فاز نخست توسعه بندر شهید بهشتی به کار گرفته می‌شود و مکمل سایر تجهیزات پیشرفته بندری است.