شناسهٔ خبر: 90635 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان:

تخلیه ۱۴ میلیون تن کالاهای اساسی در بندر امام(ره) از ابتدای ۹۹ / افزایش ۳۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی

افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 18 پروژه بندری در بندر امام خمینی (ره) با حضور وزیر راه و شهرسازی مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: روند پهلوگیری ایمن و تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی با حداکثر توان و با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و پرقدرت در این مجتمع بندری ادامه دارد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، عادل دریس؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان بیان داشت: روند پهلوگیری ایمن و تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی با حداکثر توان و با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و پرقدرت در این مجتمع بندری ادامه دارد.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی در این مجتمع بزرگ بندری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، خاطر نشان کرد: بیش از یک میلیون و ۳۶۷ هزار تن انواع کالای اساسی از ایستگاه‌ها و پایانه‌های ریلی بندرامام خمینی(ره) بارگیری و از طریق راه‌آهن سراسری به دیگر نقاط کشور حمل شده است.

وی در ادامه گندم، ذرت، جو، دانه روغنی، کنجاله سویا، شکر، برنج و روغن خوراکی را از جمله کالاهای اساسی عنوان کرد که از طریق ناوگان جاده‌ای و ریلی به اقصی نقاط کشور ارسال می‌شود.

به گزارش سازمان بنادر و دريانوردي، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۱۳ میلیون و ۷۶۵ هزار تن انواع کالای اساسی از انبارهای این مجتمع بندری حمل و توزیع شده است، میزان کالاهای اساسی موجود در مجتمع بندری امام خمینی(ره) را بالغ بر ۲ میلیون و ۸۶۷ هزار تن اعلام کرد که به تدریج پس از پشت سرگذاشتن تشریفات قانونی ترخیص و در بازارهای مصرف توزیع می‌شود.