شناسهٔ خبر: 96117 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سیل ۲۰میلیارد تومان به راه‌ها و ابنیه فنی استان قزوین خسارت وارد کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین ذ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین میزان خسارات سیل روز دوشنبه ۱۱مردادماه به ابنیه فنی و راه‌های این استان را ۲۰ میلیارد تومان برآورد کرد.


به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(راهداری قزوین)، جواد حق لطفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین میزان خسارات سیل روز دوشنبه ۱۱مردادماه  به ابنیه فنی و راه‌های این استان را ۲۰ میلیارد تومان برآورد کرد.

حق لطفی افزود: این میزان خسارت به پل‌ها، ابنیه فنی و راه‌های بخش های مرکزی و آبگرم شهرستان آوج و الموت شرقی و غربی وارد شده است.

وی اضافه کرد: راهداران استان از عصر روز گذشته تاکنون با تمامی توان و امکانات و تجهیزات  در مناطق سیل‌زده استقرار یافته و در حال انجام فعالیت هستند.

حق‌لطفی ادامه داد: در حال حاضر ۹۰راهدار در قالب ۹تیم عملیاتی به همراه ۶۰دستگاه ماشین‌آلات مشغول هدایت و بازگشایی و پاکسازی ریزش های ناشی از سیل در مناطق سیل‌زده استان هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اظهار امیدواری کرد با تلاش شبانه روزی راهداران و تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز برای بازسازی خسارات به وجود آمده شاهد تسریع در بازسازی و زدودن اثرات ناشی از سیل باشیم.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۷۰۵ کیلومتر راه شامل آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی و روستایی است.