شناسهٔ خبر: 97915 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد:

تعمیرات تخصصی مادربردهای رادار ترما در بندر شهید رجایی پایان یافت/جلوگیری از خروج ۱۱۱هزار دلار ارز

بندر شهید رجایی معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تعمیرات تخصصی ۳ عدد مادربرد رادار ترما در بندر شهیدرجایی با ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال پایان یافت.

"محمدرضا پوررجبی" معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در توضیح تعمیرات این سه مادربرد رادار ترما در بندر شهیدرجایی، اعلام کرد: شرایط متاثر از تحریم‌های ظالمانه امکان خرید  بردها از خارج از کشور را غیرممکن کرده است از اینرو تعمیرات تخصصی این سه عدد مادربرد به دست توانمند متخصصان داخلی و در یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در بندر شهید رجایی با موفقیت انجام شد. 

وی تعمیرات تخصصی این دستگاه‌ها را فرصتی در راستای خودباوری ملی و آزمونی برای بهره‌گیری از اندیشه‌های بومی برشمرد و عنوان کرد: تعمیرات این سه مادربرد ۱۱۱هزار دلار، صرفه‌جویی ارزی دربرداشته است. 

گفتنی است، از سال گذشته با راه‌اندازی کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع بردهای الکترونیکی، تجهیزات مخابراتی و بندری با مشارکت یک شرکت دانش بنیان در بندر شهید رجایی، امکان تعمیرات اساسی مادربردهای رادار در این مجتمع فراهم شده است.