شناسهٔ خبر: 98731 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس جمهور:

اتصال به راه‌آهن از مطالبات اساسی مردم بوشهر است/ پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه راه‌آهن شیراز – بوشهر- عسلویه پس از ۱۴ سال قابل‌توجیه نیست

بازدید رئیس جمهور از راه آهن بوشهر.jpg رئیس‌جمهور ضمن بازدید از راه‌آهن شیراز - بوشهر - عسلویه تاکید کرد: پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه راه‌آهن شیراز – بوشهر- عسلویه پس از ۱۴ سال قابل‌توجیه نیست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( بوشهر )،  آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی دقایقی پیش در ادامه ششمین سفر استانی هیئت‌دولت، از راه‌آهن شیراز - بوشهر - عسلویه بازدید و در نشست رفع موانع این پروژه شرکت کرد. 

رئیس‌جمهور در این نشست اتصال به خطوط راه‌آهن را از مطالبات اساسی مردم استان بوشهر دانست و اظهار داشت: مصمم هستیم در تکمیل و راه‌اندازی پروژه خط آهن شیراز- بوشهر- عسلویه شتاب ایجاد کنیم.

‌‌آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه پیشرفت ۲۰ درصدی این طرح پس از حدود  ۱۴ سال غیرقابل توجیه است، افزود: مدیران طرح باید برای تکمیل و راه‌اندازی این خط‌آهن تلاش مضاعف کنند و لازم است در روند تکمیل آن جهش ایجاد شود.

رئیس‌جمهور با تاکید براینکه تاخیر در اجرای پروژه‌ها سبب اتلاف منابع و فرسودگی تجهیزات می‌شود، خاطرنشان کرد: باید برای اتمام پروژه‌ها همت جدی وجود داشته باشد و اعتبارات این پروژه حتما در بودجه سال آینده گنجانده ‌شود.

آیت‌الله رئیسی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ظرفیت‌های گسترده و متنوع استان بوشهر، گفت: با ظرفیت‌های عظیمی که در استان وجود دارد، نباید مردم این منطقه با مشکلاتی همانند کم‌آبی مواجه باشند و همه باید تلاش کنیم شرایط مطلوب برای آرامش خاطر مردم ایجاد شود.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: مشکلات استان بوشهر قابل حل است و در دولت مصمم هستیم طرح‌هایی را که در سطح استان به سرانجام نرسیده، پیگیری و نهایی کنیم.

در بازدید آیت‌الله رئیسی، وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استان گزارشی از آخرین وضع احداث راه‌آهن شیراز- بوشهر- عسلویه ارائه کردند.