شناسهٔ خبر: 99157 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان:

پروژه‌های ایمن‌سازی محورهای استان تسریع شود

شورای راهداری لرستان1.jpg با توجه به قرار داشتن در آستانه فصل راهداری زمستانی، در اجرای پروژه‌های ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی و بازگشایی دهانه پل ها و ابنیه فنی راه استان تسریع شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (لرستان)، عباس شرفی در اولین جلسه شورای راهداری این اداره‌کل که با حضور اعضای شورای معاونین و روسای شش شهرستان برگزار شد، گفت: با تلاش شبانه‌روزی همکاران، در حال حاضر وضعیت مناسبی از نظر روکش آسفالت راه‌های اصلی، ابنیه فنی راه و به‌روزرسانی ماشین‌آلات داریم اما نیاز است در تکمیل پروژه‌های ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی ازجمله: روشنایی، نصب گاردریل و نیوجرسی تسریع شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه فصل بارش و راهداری زمستانی قرار داریم، ضرورت دارد روسای ادارات شهرستانی نسبت به بررسی وضعیت و بازگشایی دهانه پل‌ها و ابنیه فنی راه اقدام کنند و درصورت عدم بازگشایی و  بروز هرگونه خسارت در زمان بحران، هیچ توجیهی پذیرفته نیست.

وی خواستار پیگیری دپوی شن و نمک در راهدارخانه‌های سراسر استان توسط روسای شهرستان‌ها و در هماهنگی با معاونت راهداری تا قبل از فصل سرما شد و گفت: با در نظر گرفتن اولویت راه‌های اصلی در راهداری زمستانی، از محورهای فرعی نیز مراقبت کافی صورت پذیرد.

شرفی حذف پیچ پرتصادف مله شبانان در محور خرم آباد_کوهدشت را از اقدامات شایسته تقدیر شهرستان چگنی عنوان کرد و گفت: در راه روستایی نیز پروژه‌های بهسازی و احداث ابنیه فنی خوبی در استان آغاز شده است که باید در جذب اعتبارات راه روستایی تلاش کنیم.

عارف امرایی معاون راهداری اداره‌کل نیز بر صیانت از حریم راه‌ها و ثبت عملیات متفرقه راهداری در سامانه Rms تاکید کرد و افزود: در شش ماهه امسال ادارات شهرستان‌های دلفان، خرم‌آباد و پلدختر به ترتیب رتبه اول تا سوم ثبت عملیات متفرقه راهداری در سامانه Rms را کسب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال جاری اصلاح ۳۵ نقطه پرتصادف در دستور کار قرار گرفته است، خواستار تکمیل فرآیند اصلاح این نقاط تا پایان آبان ماه امسال شد و گفت: هشت هزار تن شن و نمک باقی‌مانده از سال گذشته در راهدارخانه‌ها دپو شده است و خرید هفت هزار تن دیگر را در دستور کار داریم.

میثم قدمی معاون حمل و نقل هم خواستار هماهنگی در برقراری گشت‌های مشترک حمل و نقل و راهداری در مواقع بحرانی، اهتمام به مدیریت سفر و کنترل حضور مدیران فنی شرکت‌های حمل و نقل از سوی روسای شهرستان‌ها شد و گفت: در اسرع وقت جلسه تخصصی حمل و نقل در فصل راهداری زمستانی به منظور توجیه روسای شهرستان برگزار می‌شود.

مصطفی ملکی صادقی معاون‌ فنی و راه های روستایی این اداره‌کل گفت: استفاده از ظرفیت مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای در راهداری زمستانی بسیار حائز اهمیت است که روسای شهرستان باید مدنظر داشته باشند.

وی با تقدیر از روسای شهرستان‌های دلفان، خرم‌آباد و رومشکان در جذب اعتبارات استانی راه روستایی گفت: این اعتبارات استانی، فرصتی فراهم کرد تا تعدادی پروژه راه روستایی جدید اجرایی شود.

محمدحسین امینیان مشاور مدیرکل و مدیر حراست نیز گفت: یکی از اولویت‌های اصلی در شهرستان‌ها حفظ بیت‌المال و نگه‌داری درست از ماشین‌آلات به عنوان سرمایه سازمان و اولویت دیگر صیانت از حریم راه‌ها است که باید مورد توجه روسای شهرستان قرار داشته باشد.

این گزارش می‌افزاید: در این جلسه روسای ادارات تابعه معاونت راهداری و شش شهرستان پلدختر، دلفان، الشتر، کوهدشت، رومشکان و چگنی به بیان عملکرد و نیازمندی‌های حوزه خود پرداختند و از مهم‌ترین مصوبات این جلسه می‌توان به مهلت یک هفته‌ای شهرستان‌ها در شناسایی وضعیت پل‌ها و ابنیه فنی و ارسال اطلاعات به استان، بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، نگه‌داری صحیح از ماشین‌آلات سبک و سنگین، پیگیری جذب اعتبارات راه روستایی، تلاش در شناسایی و پیگیری پرونده با سارقان علائم جاده‌ای، تکمیل پروژه‌های ایمن‌سازی محورهای استان و ... اشاره کرد.