شناسهٔ خبر: 99205 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان اعلام کرد:

راه آهن بوشهر – شیراز نیازمند ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار

رستمی مدیر بوشهر.JPG مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: برای تکمیل راه آهن بوشهر - شیراز ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (بوشهر)، فرزاد رستمی گفت: راه آهن بوشهر – شیراز یکی از مطالبات مردم استان بوشهر است که در ۱۱ قطعه و به طول ۴۵۰ کیلومتر در حال ساخت است.

 وی با اشاره به کندی روند ساخت این خط راه آهن به علت کمبود اعتبارات، افزود: قطعه ۱۰ این خط ریلی حد فاصل شهر اهرم  به کلمه به طول ۲۵ کیلومتر اکنون  فعال است.

 مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر با اشاره به اینکه قطعه ۱۱ این خط پیش از کار شده بود، عنوان کرد: در سفر اخیر رییس جمهور به استان مقرر شد از منابع مختلف تامین مالی بقیه قطعات نیز در دستور کار قرار بگیرد که به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی بنا شد در صورت امکان ۲۰۰ میلیون دلار تهاتر نفتی برای ساخت بقیه قطعات در برنامه قرار بگیرد.

 وی با بیان اینکه راه آهن بوشهر – شیراز برای تکمیل به ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، ادامه داد: در صورت تامین ۲۰۰ میلیون دلار منابع یاد شده، ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار تزریق می‌شود که در این صورت در سال ۱۴۰۱ جهشی در ساخت این خط راه آهن رخ خواهد داد.

 رستمی با اشاره به اینکه ۲ قطعه از خط راه آهن بوشهر – شیراز در استان فارس و ۲ قطعه در استان بوشهر کار شده است، عنوان کرد: برای قطعه‌ای که هم اینک فعال است ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

 وی تاکید کرد: در صورت تامین منابع مالی مورد نیاز امکان بهره برداری از این خط راه آهن تا ۵ سال دیگر وجود دارد.