نمایش همه
 • اسلامی ۱۳۹۷-۰۹-۱۴ ۱۲:۲۶

  روی خوش دولت به خواسته های وزارت راه و شهرسازی

  اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل به تصویب هیئت وزیران رسید

  هیأت وزیران در راستای ارتقای ایمنی و کیفیت خدمات حمل و نقل هوایی، ناوبری هوایی و فرودگاهی، اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) را تصویب کرد.

  هیأت وزیران با هدف ایجاد ساز و کار تجهیز و تأمین منابع مالی پایدار برای توسعه زیرساخت ناوگان حمل و نقل کشور و ارتقای ایمنی و افزایش سطح خدمات حمل و نقل کالا و مسافر، اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل را به تصویب رساند.

 • خیرالله خادمی ۱۳۹۷-۰۹-۱۲ ۱۹:۲۲

  معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

  پیشرفت فیزیکی ۵۶ درصدی روسازی بتنی در آزادراه تهران- شمال

  معاون وزیر راه وشهرسازی صبح امروز به همراه رییس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از منطقه یک آزادراه تهران- شمال بازدید کرد و گفت:‌ علیرغم سرمای هوا و شرایط اقلیمی خاص و همچنین محدودیت‌های ترافیکی در جاده چالوس، عملیات روسازی بتنی در منطقه یک با پیشرفت فیزیکی۵۶ درصدی در حال اجرا است.

 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از مناطق زلزله زده کرمانشاه ۱۳۹۷-۰۹-۰۸ ۱۲:۴۱

  گزارش تصویری۱: بازدید وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن از مناطق زلزله زده کرمانشاه

  عکاس: فرشید صالحی

  وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از مناطق زلزله زده کرمانشاه بازدید کردند.

 • بازدید معاون اول رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی از مناطق زلزله زده کرمانشاه ۱۳۹۷-۰۹-۰۸ ۱۲:۳۵

  استاندار کرمانشاه:

  هیچ یک از واحدهای ساخته شده در مناطق زلزله زده آسیب ندید

  وزیر راه و شهرسازی در سفر به کرمانشاه از مناطق زلزلهزده بازدید و با ساکنان این مناطق گفتگو کرد.

  استاندار کرمانشاه اعلام کرد: هیچ یک از واحدهای ساخته شده توسط دولت، در زلزله 6.4 ریشتری اخیر آسیب ندیدند که جا دارد از مجموعه بنیاد مسکن بویژه شخص مهندس تابش تشکر کنیم.

 • ایستگاه راه آهن شيراز ۱۳۹۷-۰۹-۰۸ ۱۱:۳۶

  مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس تشریح کرد

  بسته حمایتی راه آهن در 12 بخش از معافیت های مالیاتی تا پرداخت تسهیلات

  مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری فارس توضیح داد: بسته های حمایتی راه آهن جمهوری اسلامی ایران را در 12 بخش می توان تقسیم نمود که پرداخت تسهیلات از محل وجوه اداره شده ، معافیت های مالیاتی ، پرداخت تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی و ... در این بسته حمایتی می باشند .

 • بندر شهید بهشتی چابهار ۱۳۹۷-۰۸-۲۶ ۱۲:۵۵

  چابهار، پیروزی مضاعف ایران و هند بر آمریکا/تصمیم هند و ایران به ادامه همکاری‌ها در چابهار

  هند و ایران به عنوان دو کشور مهم و استراتژیک منطقه مصمم هستند که به همکاری در زمینه انرژی ، طرحهای ارتباطی و سرمایه گذاری در چابهار بدون توجه به فشارهای آمریکا ادامه دهند.

 • محمد اسلامی ۱۳۹۷-۰۸-۲۴ ۱۴:۰۲

  در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان کرمان انجام شد:

  آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن بم-جیرفت با دستور وزیر راه و شهرسازی/ اتصال بندر جاسک به شبکه ریلی با تکمیل این پروژه ریلی

  عملیات اجرایی احداث راه‌آهن بم-جیرفت به طول ۲۶.۷ کیلومتر به دستور وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به استان کرمان آٰغاز شد.

 • حسین میری ۱۳۹۷-۰۸-۲۳ ۱۰:۱۵

  کارشناس بازار سرمایه مطرح كرد

  پيشنهاد راه‌اندازی صندوق پروژه و بهره‌گیری از انواع اوراق صکوک براي توسعه ريلي

  مدیرعامل تامین سرمایه سپهر با تاكيد بر استفاده از روشهای تأمین مالی براي توسعه حوزه ريلي، پيشنهاد داد راه‌اندازی صندوق پروژه و از سویی دیگر، بهره‌گیری از انواع اوراق صکوک از جمله صکوک اجاره، استصناع و منفعت در دستور كار قرار گرفت.

 • طرح ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۱۱:۰۳

  وزارت راه و شهرسازی - استان فارس

  در پرونده حاضر در گفتگو با مسئولان حوزه حمل و نقل و مسكن و شهرسازی، آخرين وضعيت كليه پروژه‌های استان فارس را مورد بررسی قرار داده‌ايم.

 • طرح ۱۳۹۷-۰۶-۲۰ ۱۰:۵۸

  مراکز لجستیک

  مرکز لجستیک محدوده مشخصی است که به منظور تجمیع فعالیت‌های مرتبط با لجستیک و حمل و نقل کالا در بعد داخلی یا بین‌المللی و در جهت بهینه‌سازی فرآیندها و کاهش هزینه‌ها ایجاد می‌شود.

 • طرح ۱۳۹۷-۰۶-۱۴ ۰۵:۱۷

  وزارت راه و شهرسازی - استان آذربایجان شرقی

  در پرونده حاضر در گفتگو با مسئولان حوزه حمل و نقل و مسكن و شهرسازی، آخرين وضعيت كليه پروژه‌های استان آذربایجان شرقی را مورد بررسی قرار داده‌ايم.

 • نقشه ۱۳۹۷-۰۵-۱۶ ۰۸:۳۰

  وزارت راه و شهرسازی - استان اصفهان

  در پرونده حاضر در گفتگو با مسئولان حوزه حمل و نقل و مسكن و شهرسازی، آخرين وضعيت كليه پروژه‌های استان را مورد بررسی قرار داده‌ايم.

 • نقشه ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۰۹:۵۴

  کریدورهای ریلی و جاده‌ای ایران

  در پرونده کریدورهای ریلی و جاده‌ای، ضمن معرفی و تشریح جزییات کریدورهای داخلی و بین‌المللی به تفکیک ریل و جاده، با کارشناسان و صاحبنظران حوزه حمل و نقل نیز گفتگو کرده‌ایم.

 • هواپيما هما ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۶:۳۶

  نگاهی به ناوگان هوايی هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران - هما

  در پرونده حاضر ضمن معرفی هواپيماهای برجامی شركت هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران (هما)، با خلبانان و عوامل فنی هواپيماهای ايرباس ای‌۳۲۰ و ای۳۳۰ و همچنين ای‌تی‌آر ۷۲-۶۰۰ گفتگو كرده‌ايم.

 • طرح ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۱۰:۲۷

  چهره‌های وزارت راه و شهرسازی

  پرونده چهره‌های وزارت راه و شهرسازی اختصاص به افرادی دارد که در مجموعه وزین وزارت راه و شهرسازی اشتغال دارند اما در هویتی دیگر چهره‌ای سرشناس و مشهور به حساب می‌آیند.

 • ساختمان وزارت راه و شهرسازی ۱۳۹۶-۱۰-۲۲ ۰۹:۰۰

  ماموريت‌ها و مسئوليت‌های وزارت راه و شهرسازی - بازخوانی

  وزارت راه و شهرسازی: در تاريخ ۱۳۹۰/۰۳/۳۱ قانون تشكيل وزارت راه و شهرسازی از تجميع وزارتخانه های مسكن و شهرسازی و راه و ترابری به تصويب مجلس شورای اسلامی و در تاريخ ۱۳۹۰/۰۴/۰۱ به تاييد شورای نگهبان رسيد.

 • طرح ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۳:۰۸

  اندیشه جدیدی به نام معماری‌راه

  به نظر من معماری اندیشه است و معماری بدون صاحت تفکر، اندیشه و فهم از زندگی نمی‌تواند تعریف شود.

 • ویژه ۱۳۹۶-۰۲-۳۱ ۱۱:۴۹

  بررسی وضعیت سکونتگاه‌های غیررسمی چابهار

  در پرونده حاضر موضوع وضعیت سکونتگاه‌های غیررسمی چابهار را با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی، پیروز حناچی، حامد مظاهریان و حمیدرضا عظیمیان معاونین وزیر راه و شهرسازی و همچنین تنی چند از اساتید دانشگاه، جامه‌شناسان، کارشناسان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی استان سیستان و بلوچستان مورد بحث قرار داده‌ایم.

 • معماری ۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۱:۲۱

  آیا معماری ایران در آستانه ورود به عصر جدید قرار دارد؟

  برخی از صاحب‌نظران و کارشناسان حوزه معماری معتقدند همزمان با تغییرات رخ داده در ایران پس از لغو تحریم‌های غرب، ایران در آستانه ورود به دوران جدیدی از معماری قرار دارد. برخی نیز معتقدند معماری ایرانی پس از جنگ تحمیلی ایران و حتی مدتی قبل‌تر یعنی در دهه دوم قرن معاصر (۱۳۱۷ به بعد) فاقد هویت‌ بود، جنگ بر آن دامن زد و فکر داشتن سرپناه، هویت ایرانی را از آن گرفت. عده‌ای از صاحب‌نظران بر این باورند دولت یازدهم، آغازگر عبور از معماری پرخاشگرانه و باز کردن دوران جدیدی در تاریخ معماری است که ایران را بار دیگر صاحب تاریخ معماری خواهد کرد. با توجه به اقتصاد رو به توسعه، افزایش تقاضا برای سبک زندگی معاصر و رشد سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های گردشگری و همچنین ایجاد فرصت‌هایی جدید برای معماران حرفه‌ای در بازار ایران؛ آیا معماری ایران در آستانه ورود به عصر جدید قرار دارد؟ پرونده پیش رو تلاش دارد با به بحث گذاشتن موضوع با معماران دریابد معماری حال حاضر ایران در چه وضعیتی قرار دارد.

 • سنندج ۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۰۹:۲۰

  وضعیت سکونتگاه‌های غیررسمی استان کردستان

  كردستان یکی از استان‌هایی است که سایه حاشیه‌نشینی بر شهرهای مختلف آن سنگینی می‌کند؛ استانی که از شمال به آذربايجان غربی، از شرق به زنجان و همدان، از جنوب به كرمانشاه و از غرب به كشور عراق محدود است. بافت حاشیه‌ای شهر سنندج متشکل از ۱۷ محله است که به طور عمده دامنه ارتفاعات و تپه‌های شمال، شمال شرقی و شرق و جنوب را تصرف کرده‌اند. عمده‌ای از این محدوده در بافت ادغام شده و چهار محله آن نیز که منشا روستایی دارند به صورت محدوده منفصل شهری در سال‌های اخیر به بافت اضافه شده‌اند. گستره سکونتگاه‌های استان کردستان در سنندج و مناطق اطراف آن خلاصه نمی‌شود. از ۲۹ شهر استان کردستان، در شهرهای بانه، مریوان، سقز، قروه، کامیاران، دهگلان، بیجار و دیواندره بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی شناسایی شده‌اند که بیشترین حجم حاشیه‌نشینی در بانه، مریوان، سقز و قروه است. وزارت راه و شهرسازی با هدف ساماندهی به وضعیت سکونتگاه‌های غیررسمی استان کردستان برنامه‌های متعددی برای ظرفیت‌سازی و توانمند کردن ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی در دستور کار قرار داده است و سعی شده در این مناطق با ایجاد زیرساخت و توسعه خدمات به ارتقای کیفیت زندگی ساکنان این استان غربی کمک کند. علاوه بر سنندج که شامل چهار ناحیه منفصل شهری به نام‌های حسن‌آباد، گریزه، نایسر و ننله است، در شهرستان‌های دیگر استان کردستان نیز روستاهایی وجود داشتند که به دلیل افزایش جمعیت به عنوان نواحی منفصل شهری معرفی شدند که نه از خدمات روستایی بهره‌مند می‌شوند و نه به اندازه شهرهای استان از خدمات مدیریت شهری استفاده کرده‌اند.

 • صناعت ۱۳۹۴-۱۲-۲۴ ۱۰:۵۰

  بازخوانی اندیشه ایران‌شهر

  دومین ویژه‌نامه صناعت با عنوان بازخوانی اندیشه ایران‌شهر به بررسی چهار پرونده کارخانه ریسباف اصفهان، سرای معین‌التجار اهواز، مدرسه صالحان همدان و عمارت کلبادی ساری اختصاص دارد. در این پرونده، با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، منوچهر ستوده ایران‌شناس، جغرافی‌دان تاریخی، استاد دانشگاه و پژوهشگر ایرانی، کیانوش عیاری نویسنده و کارگردان، مصطفی رحماندوست شاعر، قباد شیوا گرافیست، پیروز حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی، سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، مهدی حجت بنیانگذار سازمان میراث فرهنگی، علیرضا ذاکر اصفهانی استاندار سابق اصفهان، سیامک گلشیری نویسنده و مترجم و محمدحسن طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفتگو شده است.

 • پرونده ۱۳۹۴-۰۴-۲۱ ۰۵:۲۸

  مسکن اجتماعی

  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی موضوع مسکن اجتماعی را با انتشار سلسله گزارش‌ها، گفتگوها و دیدگاه‌های کارشناسان و صاحبنظران مورد بررسی قرار داده است.

 • ایستگاه راه‌آهن تهران ۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۰۵:۱۸

  بررسی ارزش بافت تاريخی و وجود ايستگاه‌های راه‌آهن در کلانشهرها

  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در سلسله گزارش‌ها و گفتگوهایی وضعیت حفظ و احيای بافت تاريخی ايستگاه‌های راه‌آهن را بررسی می‌کند.

 • هفته جهانی ایمنی ۱۳۹۴-۰۲-۱۴ ۰۹:۵۴

  پرونده هفته جهانی ایمنی در پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

  بیانیه‌ای با هدف رعایت هر چه بیشتر ایمنی در راه‌ها از طرف کودکان ایران زمین به مناسبت هفته جهانی ایمنی (۱۴ تا ۲۰ اردیبهشت) منتشر شد. پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد در پرونده‌ای ویژه به این موضوع بپردازد.

 • نوروز ۱۳۹۳-۱۲-۲۵ ۰۹:۳۳

  نوروز، شادی، ایمنی؛ اقدامات نوروزي وزارت راه و شهرسازی

 • ریسباف ۱۳۹۳-۱۲-۱۰ ۱۴:۱۰

  سرنوشت کارخانه ریسباف اصفهان

  ریسباف تنها اثر ماندگار معماری صنعتی اصفهان است که در دوران پهلوی اول در سال ۱۳۱۲ شمسی تاسیس شد. کارخانه صنعتی – تاریخی ریسباف اصفهان در تاریخ هشتم مردادماه سال ۱۳۸۱ به شماره ۶۰۱۸ در فهرست آثار ملی ثبت شده و بر اساس قانون هر کس به مجموعه‌های فرهنگی-تاریخی یا مذهبی که در فهرست آثار ملی ‌ایران به ثبت رسیده است خرابی‌ وارد آورد علاوه بر جبران خسارات وارده به حبس محکوم می‌شود.

 • حاشینه نشینی مشهد- بلوار نجف ۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۱۳:۱۰

  حل معضل بافت حاشيه‌اي مشهد

  دکتر حسن روحانی: بافت‌هاي فرسوده اطراف حرم مطهر و حاشيه نشيني دو معضل و مشکل بزرگ شهر مشهد است؛ دولت بايد بسترهاي زيربنايي را فراهم کند تا ظرف سه سال آينده اين دو برنامه توسط بخش خصوصي و غيردولتي به سرانجام برسد.

 • راه آهن ایران- ترکمنستان- اینچه برون ۱۳۹۳-۰۹-۱۷ ۱۱:۳۱

  کریدور شمال – جنوب در شرق دریای خزر