شناسهٔ خبر: 100085 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران خبر داد:

آمادگی فرودگاه‌های مازندران برای فصل زمستان/ انجام مانور عملیات زمستانی در فرودگاه‌های مازندران با کلیه تجهیزات در هفته جاری/نصب سامانه کمک‌ناوبری ILS فرودگاه ساری در انتظار صدور طرح‌های پروازی

سعداله وطن‌خواه مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران گفت: نصب سامانه کمک‌ناوبری ILS فرودگاه ساری در شرایط نهایی قرار دارد، اما منتظر صدور طرح‌های پروازی و انجام عملیات فلایت چک برای این سامانه هستیم.

سعدالله وطن‌خواه، مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در رابطه با آمادگی فرودگاه‌های این استان برای مواجهه با شرایط زمستانی گفت: بر اساس دستورالعمل ستادی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، هر ساله در چنین مواقعی جلسات آمادگی برای فصل زمستان برگزار شده و دستورالعمل‌های عملیات زمستانی خطاب به واحدهای داخلی فرودگاه‌ها و ایرلاین‌ها صادر می‌شود تا تمام واحدهای درگیر در عملیات پروازی برای مواجهه با شرایط متغیر آب‌وهوایی در ایام زمستان و پاییز آمادگی داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی فرودگاه‌های مازندران و جلسه سمینار ستاد شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: تجهیزات مورد نیاز از جمله ماشین برف‌روب و تیغه برف‌روبی در هر سه فرودگاه استان مازندران یعنی فرودگاه‌های ساری، نوشهر و رامسر تامین شده و مواردی نظیر اوره و نمک نیز این هفته تامین خواهد شد. به شرکت‌های هواپیمایی نیز برای آمادگی به منظور انجام عملیات یخ‌زدایی تذکر داده شده که چنانچه درجه حرارت فرودگاه به زیر صفر رسیده و پدیده یخ زدگی هواپیما اتفاق افتاد، پروازها با مشکل مواجه نشوند.

وطن‌خواه ادامه داد: در هفته جاری مانور عملیات زمستانی در فرودگاه‌های مازندران با حضور کلیه همکاران و تجهیزات انجام خواهد شد. همچنین در سال‌های گذشته تفاهم‌نامه‌هایی با مبادی شهری و استانی منعقد شده و امسال نیز تجدید خواهد شد که چنانچه در فصل زمستان مشکلی برای فرودگاه‌ها ایجاد شد، بتوانیم از کمک‌های ارگان‌های امدادی شهر نیز بهره‌ ببریم.

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران با بیان اینکه برای مقابله با مشکلات ناشی از کاهش دید افقی به دستگاه‌های کمک‌ناوبری نیاز است، گفت: نصب سامانه کمک‌ناوبری ILS فرودگاه ساری در شرایط نهایی قرار دارد، اما منتظر صدور طرح‌های پروازی و انجام عملیات فلایت چک برای این سامانه هستیم.

وی ادامه داد: امیدواریم این طرح‌ها زودتر آماده شوند که دستگاه ILS فرودگاه به بهره‌برداری برسد. این اتفاق می‌تواند منجر به کاهش باطل شدن پروازها به دنبال کاهش دید افقی در فرودگاه شود.