شناسهٔ خبر: 100641 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در بندر امام خمینی(ره)/ سرمایه‌گذاری ۳ هزار میلیارد تومانی سازمان بنادر برای ایجاد زیرساخت‌های بندری/ رشد ۲۲ درصدی تخلیه کالاهای اساسی در بندر امام(ره)

بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از روند فزاینده سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) خبر داد و تاکید کرد: ابتدای امسال تا‌کنون، بیش از ۲هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر امام امضا شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی‌اکبر صفایی که برای بازدید از پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری و همچنین بررسی روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی به استان خوزستان سفر کرده است، خاطر نشان کرد: به موازات رشد سرمایه‌گذاری در بنادر کشور، به ویژه بندر امام خمینی(ره)، سازمان بنادر نیز در ایجاد زیرساخت‌ها و زیربناهای لازم موفق عمل کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی، برای ایجاد شرایط مناسب و فراهم‌آوری زیرساخت‌های لازم جهت فعالیت مطلوب سرمایه‌گذاران، بیش از ۳ هزار میلیارد تومان پروژه در دست اقدام دارد. 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره) اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون، ۱۲ میلیون تن انواع کالاهای اساسی در بندر امام(ره) تخلیه و بارگیری شده است.

به گفته صفایی، در حال حاضر بیش از ۱۰ فروند فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در حال تخلیه است و تعداد زیادی در لنگرگاه، منتظر انجام امور بانکی هستند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از رشد ۲۲ درصدی کالاهای اساسی در مقایسه با سال قبل خبر داد و تاکید کرد: انباشت کالاهای اساسی در بنادر، اطمینان خاطری را برای کشور ایجاد کرده و حاکی از این است که در بخش ورود و تخلیه کالاهای اساسی در بنادر کشور هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.