شناسهٔ خبر: 100869 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خلخال:

۱۳۸۰ نفر در طرح نهضت ملی مسکن خلخال ثبت‌نام کردند

فردین مولایی - خلخال رئیس اداره راه و شهرسازی خلخال گفت: تاکنون ۱۳۸۰ نفر از مردم این شهر اقدام به ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( استان اردبیل ) ، فردین مولایی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خلخال اظهار کرد: ۶ هزار مترمربع زمین در خلخال از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل برای احداث واحدهای مسکونی در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته و ۱۴۰ واحد مسکونی در ۲ فاز در حال اجراست.

وی گفت: مهلت ثبت‌نام برای بهره‌مندی از طرح نهضت ملی مسکن تا ۱۵ آذرماه تمدید شده و متقاضیان فاقد مسکن می توانند با مراجعه به سمانه نسبت به ثبت نام در این طرح ملی اقدام کنند.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خلخال عدم استفاده از تسهیلات یارانه‌ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم (ج) ، فقدان مالکیت خصوصی ، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا را چهار شرط اصلی برای ثبت نام و بهره‌مندی از مسکن ملی ذکرکرد.

مولایی افزود: پس از پایان مهلت ثبت‌نام بررسی شرایط متقاضیانی که اطلاعات و مشخصات آنها در سامانه ثبت شده شروع می‌شود ، بنابراین اطلاعات هویتی سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل وی که دارای شروط چهارگانه اعلام شده هستند به همراه شهر مورد تقاضا باید توسط متقاضیان در سامانه وارد شود.

وی با بیان اینکه واحدهای مسکونی اقدام ملی در این شهر در یک طبقه پارکینگ و چهار طبقه مسکونی با زیربنای ۸۵ متری احداث می‌شود، اظهارکرد: اخیرا سقف وام این واحدها با ۲ برابر افزایش به سه میلیارد ریال افزایش یافته ولی این موضوع هنوز به شهرستان‌ها ابلاغ نشده است.