شناسهٔ خبر: 101075 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

عملکرد سه ماه نخست سازمان بنادر در تخلیه و بارگیری کالا در دولت سیزدهم اعلام شد:

تخلیه و بارگیری۴۲ میلیون تن کالا در بنادر بازرگانی/ انجام ۱۱ میلیون تن صادرات کالای غیرنفتی در بنادر بازرگانی كشور

بندر لنگه انجام ۴۲ میلیون تن عملیات تخليه و بارگیری کالا در بنادر بازرگانی از جمله اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه صادرات، ترانزیت و تخلیه و بارگیری در سه ماهه نخست فعالیت دولت سیزدهم بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی، عملکرد سازمان بنادر در تخلیه و بارگیری کالا در ۳ ماه نخست دولت سیزدهم نشان می دهد ۴۲ میلیون تن عملیات تخليه و بارگيری کالا در بنادر بازرگانی انجام شده است که از این میزان ۲۸ میلیون تن کالای غیرنفتی و ۱۴ میلیون تن نیز کالای نفتی بوده است.

همچنین بر اساس این گزارش، انجام ۵۰۷ هزار TEU عملیات تخليه و بارگيری کانتینر در بنادر بازرگانی كشور، عملکرد دیگر سازمان بنادر و دریانوردی در طول سه ماه نخست فعالیت این دولت به شمار می‌آید.

در این گزارش، انجام ۱۱ میلیون تن صادرات کالای غیرنفتی، انجام ۶۲/۱ میلیون تن ترانزیت کالای غیرنفتی و انجام  ۹۹۰ هزار تن ترانشیپ کالای غیرنفتی در بنادر بازرگانی کشور از دیگر اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در این مدت بوده است.

علاوه‌بر این، پذیرش تعداد ۲ هزار و ۶۴۱ فروند شناور ورودی بالای هزار تن به بنادر بازرگانی نیز در دسته این اقدامات در بازه زمانی اعلام شده قرار می‌گیرد.