شناسهٔ خبر: 101140 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در سه ماه نخست دولت سیزدهم:

بهره‌برداری از طرح مرتبط با شناورهای تجاری-خدماتی با سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد ریالی/ پرداخت ۷۶ میلیارد ریال یارانه به بخش غیردولتی برای اجرای طرح‌های مصوب

بندر چابهار بهره‌برداری از یک طرح مرتبط با شناورهای تجاری–خدماتی با ظرفیت یک‌هزار و ۴۰۰ تن و به ارزش ۱۴ ميليارد ریال از محل وجه اداره، یکی از اقدامات انجام شده سازمان بنادر و دریانوردی در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی، وزارت راه و شهرسازی با تدوین گزارشی به ارایه دستاوردهای وزارتخانه در سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم در حوزه‌های مختلف از جمله سازمان بنادر و دریانوردی در موضوع سرمایه گذاری بر روی ساخت شناورهای تجاری - خدماتی پرداخته است.

بر اساس گزارش وزارت راه‌وشهرسازی، سازمان بنادر و دریانوردی علاوه‌بر سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد ریالی برای بهره‌برداری از یک طرح مرتبط با شناورهای تجاری-خدماتی، یک طرح دیگر به ارزش یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال را که مرتبط با تجهیزات بندری آموزشی است و همچنین یک طرح سرمايه‌گذاری به ارزش ۱۰۸ ميليارد ريال را از محل وجوه اداره بهره‌برداری کرد.

در این خصوص تصویب اعطاء ۲ هزار و ۸۶۹ میلیارد ریال تسهیلات وجوه اداره شده به بخش غیردولتی برای اجرای یک طرح شناورهای تجاری و خدماتی و یک طرح سرمایه‌گذاری از دیگر اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در مدت سه ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم به‌شمار می‌رود.

همچنین پرداخت ۷۶ میلیارد ریال یارانه از محل وجوه اداره شده به بخش غیردولتی برای اجرای طرح‌های مصوب، دیگر اقدامات این سازمان در این مدت است. این یارانه به میزان ۲۸ میلیارد ریال برای شناورهای تجاری و خدماتی، ۲۳ میلیارد ریال برای مسافربری، ۲۱ میلیارد ریال برای تجهیزات بندری و ۴ میلیارد ریال نیز برای طرح‌های سرمایه‌گذاری اختصاص یافته است.