شناسهٔ خبر: 101238 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد:

طرح جامع و تفصیلی شهرهای استان گلستان تکمیل خواهد شد

حسین محبوبی مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان گفت: با شروع به تهیه طرح تفصیلی شهرهای آق قلا و مینودشت ، همه شهرهایی که طرح جامع برای آنها مصوب شده دارای طرح تفصیلی خواهند بود .

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، (گلستان) حسین محبوبی مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان اظهار داشت: باعنایت به قوانین مربوطه و هماهنگی های بعمل آمده از مراجع قانونی ازمجموع شهرهای استان تاکنون برای ۲۴ شهر استان از جمله ۱۳ مرکز شهرستان و ۱۱شهر تابعه طرح جامع تهیه گردیده و پس از تصویب شورایعالی شهرسازی ومعماری ایران به شهرداریها ابلاغ شد.

محبوبی با اشاره به اجرایی شدن طرح های جامع شهرهای استان گفت :  تاکنون برای ۲۰ شهر طرح تفصیلی در کمیسیون ماده پنج قانون تاسیس شورایعالی شهرسازی و معماری ایران تصویب و پس از سیرمراحل به شهرداری ها جهت اجراء ابلاغ شده است .

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان افزود: باتوجه به پیگیری های صورت گرفته برای دو شهر آق قلا و مینودشت از محل اعتبارات باز آفرینی شهری، تامین اعتبار ملی صورت گرفته است که بارویکرد باز آفرینی شهری برای شهر های فوق مشاور تعیین و شروع به تهیه طرح  شده است.

وی بیان ادامه داد: طرح های تفصیلی شهر های بندرگز و کردکوی از محل اعتبارات استانی تامین اعتبار شده و در جلسات کمیته های کار شناسی درحال  طی روند تصویب است.

محبوبی تصریح کرد :  به این ترتیب  با اضافه شدن طرح های تفصیلی مذکور همه شهرهایی که طرح جامع در آنهامصوب شده ، دارای طرح تفصیلی می شوند.

محبوبی  در پایان اضافه کرد : تامین سرانه های عمومی و خدماتی از جمله پارک و فضای سبز و ...مطابق با استاندارد های شورایعالی شهر سازی و معماری ایران و دستیابی به ایجاد محیط زیستی بهتر ازجمله اهداف توسعه ای در طرحهای عمران و توسعه می باشند.