شناسهٔ خبر: 101434 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز:

جمع‌آوری ۳۳۷ تابلوی غیرمجاز در استان البرز

شجاعی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز گفت: از از ابتدای سال تاکنون ۳۳۷ تابلو و بیلبورد غیرمجاز در راه‌های استان شناسایی و جمع‌آوری شده است

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی (البرز)، رحمان شجاعی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۳۳۷ تابلو و بیلبورد غیرمجاز در راه‌های استان شناسایی و جمع‌آوری شده است، اظهار کرد: براساس قانون ایمنی راه‌ها، نصب هرگونه تابلوی تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه‌ها باید صرفا با مجوز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و طی شدن روال مربوطه شامل مکان‌یابی صحیح محل نصب تابلو، میزان بازتابش نور و … انجام شود.

وی، رعایت اصول ایمنی را لازمه اخذ مجوز نصب تابلو دانست و گفت: متقاضیان برای نصب تابلوهای تبلیغاتی در حاشیه راه‌ها می‌توانند با مراجعه به اداره‌کل حمل و نقل استان نسبت به اخذ مجوز مطابق استاندارهای لازم اقدام کمک کنند. این مسئول در ادامه از وجود ۴۵ دستگاه تابلوی هدایت مسیر در راه‌های البرز خبرداد و افزود: مهمترین کاربرد این تابلوها، مسیریابی سریع رانندگان برای انتخاب کوتاه‌ترین و بهترین مسیر جهت کاهش زمان سفر و دست‌یابی آسان‌تر به مقصد است.

شجاعی گفت: تابلوهای هدایت مسیر غالبا در مسیرهای بزرگراهی، معابر اصلی و فرعی در محل‌های ورودی و خروجی‌ها و یا به‌صورت پیش‌آگاهی قبل از رسیدن به محل خروجی و ورودی نصب می‌شوند.