شناسهٔ خبر: 101543 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مسوول هماهنگی مقابله با کرونا در بنادر کشور اعلام کرد

تشدید سختگیری‌ها در بنادر کشور برای کنترل شیوع کرونا/ پهلوگیری کشتی‌ها در بنادر به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی

بنادر مسوول هماهنگی مقابله با کرونا در بنادر کشور گفت: همزمان با گسترش سویه جدید کرونا (اومیکرون) مقررات پهلوگیری کشتی‌ها در بنادر و کنترل خدمه با سختگیری بیشتری اعمال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، چنگیز جوادپور از سختگیری در بنادر کشور برای کنترل شرایط بهداشتی کشتی‌ها خبر داد و افزود: پروتکل اصلی سازمان بنادر در قبال کشتی‌های ورودی به بنادر این است که هیچ کشتی‌ قبل مشخص شدن وضعیت کرونای خدمه، نمی‌تواند کنار اسکله پهلو بگیرد.

مسوول هماهنگی مقابله با کرونا در بنادر کشور ادامه داد: هیچ دستورالعمل جدیدی از طرف وزارت بهداشت به سازمان بنادر ابلاغ نشده است، اما پروتکل‌های قبلی کرونایی با سختگیری بیشتری در بنادر اجرایی می‌شود.

وی گفت: بر این اساس روند اجرایی مقررات پهلوگیری کشتی در بنادر تشدید و با سختگیری بیشتری اجرایی می‌شود.

به گفته چنگیز جوادپور، گروه نظارت کشتی متشکل از حراست، گارد دریایی، نیروی انتطامی، وزارت بهداشت و قرنطینه با هم در لنگرگاه شرایط بهداشتی خدمه را چک می‌کنند و اگر شرایط طبیعی بود اجازه پهلوگیری کشتی‌ها وجود دارد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، مسول مقابله با کرونا در بنادر کشور با اشاره به خبر مربوط به ورود کشتی حامل اتباع آفریقای جنوبی، هند و پاکستان به بندر امام خمینی(ره)، توضیح داد: بندر امام(ره) یکی از دو بندر بزرگ کشور است که از گوشه کنار جهان کشتی‌های بزرگ وارد این بندر می‌شوند؛ به همین دلیل هم‌زمان با گسترش سویه‌های جدید کرونا در جهان، اجرای پروتکل‌های بهداشتی در بنادر تشدید می‌شود.