شناسهٔ خبر: 102209 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان خبر داد:

تمامی راه‌های ایلام باز است

عکس بارندگی .jpg مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام با اشاره به بارش باران طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای استان گفت: تمام جاده‌های اصلی و فرعی استان با تلاش نیروهای راهداری، باز و تردد خودروها در آن جریان دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی (راهداری ایلام)؛ نورالله دلخواه با اشاره اینکه تمام راه های مواصلاتی استان باز هستند، اظهار داشت: با وجود ادامه بارش‌های شدید در استان و با تلاش عوامل راهداری همه راه‌های اصلی، فرعی و روستایی این استان باز و تردد در آنها در جریان است.

وی افزود: در حال حاضر ۳۴ گروه راهداری (ثابت و سیار) با ۲۲۸ نیروی انسانی مستقر در راهدارخانه‌های استان مستقر هستند و رفع مشکلات احتمالی، برف روبی و نمک پاشی نقاط مختلف جاده ای را بر عهده دارند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ایلام از ذخیره سازی ۱۰ هزار تن ماسه و نمک به منظور بازگشایی راه‌ها در زمان وقوع برف و یخبندان، در ۱۴ راهدارخانه استان خبر داد و یادآور شد: اقداماتی مانند لایروبی دهانه پل‌ها، بستر رودخانه‌ها و شانه‌سازی محل‌هایی که تخریب شده برای فصل سرما انجام شده است.

دلخواه اضافه کرد: برای جلوگیری از بسته شدن راه‌های روستایی در هنگام بارش نزولات آسمانی با دهیاری‌ها و بخشداری‌های استان هماهنگی‌های لازم به عمل آمده و در صورت بسته شدن این مسیرها از ظرفیت این نهادها به منظور پاکسازی و برف‌روبی استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: مردم می‌توانند در هنگام سفرهای زمستانی با شماره گیری ۱۴۱ از اطلاعات راه‌های استان و کشور مطلع شوند.