شناسهٔ خبر: 102213 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری استان خبر داد:

آسفالت ۴ راه روستایی در استان البرز

منصور کیایی معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز از آسفالت راه خاکی چهار روستای این استان خبر داد و گفت: از ۲۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، ۲۴۱ روستا دارای راه آسفالته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (البرز)، عادل منصورکیائی، اظهار کرد: در استان البرز هزار و ۷۱ کیلومتر راه روستایی وجود دارد که ۷۹۲ کیلومتر آن آسفالته است. وی با اشاره به اینکه طول راه‌های اصلی، شریانی، بزرگراهی و آزادراهی استان در مجموع ۴۱۰ کیلومتر است، گفت: طول راه‌های روستایی البرز تقریبا دو برابر این رقم است.

این مسئول بیان کرد: از ۲۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، ۲۴۱ روستا دارای راه آسفالته است و درحال حاضر ۹۲ درصد از راه‌های روستایی البرز آسفالت شده‌اند.

منصورکیائی در ادامه با توضیح اینکه راه ۲۱ روستای بالای ۲۰ خانوار در سطح استان هنوز آسفالت نشده است، گفت: تا پایان سال مالی جاری، احداث آسفالت راه چهار روستای استان را در دستور کار قرار داده‌ایم و اگر اعتبارات مصوب استانی به موقع  تخصیص داده شود تا سال آینده ۱۴ محور روستایی دیگر نیز بهسازی و روکش آسفالت می‌شود.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز با اشاره به اینکه منبع تامین اعتبار و پرداخت مطالبات پیمانکاران در حوزه راه‌های روستایی از محل منابع اعتبارات استانی است، افزود: اعتبار مصوب برای انجام پروژه‌های مذکور، ۵۲ میلیارد تومان است که اجرای آنها با برگزاری مناقصه و عقد قرارداد با پیمانکاران عملیاتی خواهد شد.