شناسهٔ خبر: 10229 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

راشدی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

قطار مسافری گرگان-اینچه‌برون به حرکت درآمد / نرخ بلیت ۲۰۰۰ تومان/ زمان سیر ۵۰ دقیقه

قطار حومه ای معاون مسافری راه آهن از بهره‌برداری قطار مسافری گرگان-اینچه برون در حضور مقامات کشوری خبر داد.

محمد راشدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از راه‌اندازی قطار مسافری گرگان-اینچه‌برون خبر داد و گفت: این قطار مسافری در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری٬ معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست٬ مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری٬ محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی٬ محسن پورسید آقایی مدیرعامل شرکت راه آهن٬ جمعی از نمایندگان مجلس و مقامات استانی در حال برگزاری است.

معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه این خط ریلی با هزینه ۱۵۰ میلیارد ریال که هزینه معمول برای راه اندازی قطارهای ریل باس است به بهره‌برداری رسیده٬ افزود: این قطار روزانه دو بار رفت و برگشت در مسیر ۷۵ کیلومتری گرگان تا مرز اینچه برون (ایران- ترکمنستان) به ججابجایی مسافر می‌ پردازد؛ علاوه بر این روزانه یک سیر نیز در مسیر گرکان تا ساری خواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه زمان سیر مسیر گرگان-اینچه برون ۵۰ دقیقه است٬ ادامه داد: نرخ بلیت مصوب برای این مسیر دو هزار و ۵۰۰ تومان بوده ولی شرکت حمل و نقلی رجا تا اطلاع ثانوی ۲۰ درصد تخفیف برای سیر مردم در نظر گرفته و کرایه‌ها ۲۰۰۰ تومان است.

راشدی سرعت این قطار را ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت عنوان و اظهار کرد: در حال حاضر دو قطار ریل‌باس برای مسیر گرگان- پل سفید نیز در این محدوده تردد می‌کنند؛ ضمن اینکه ظرفیت قطارهای ریل‌باس ۳۳۶ نفر است.

وی یادآور شد: زمان حرکت این قطار درسرویس اول از گرگان به اینچه برون ساعت ۶:۳۰ صبح و زمان برگشت ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح و زمان حرکت سیر دوم این مسیر ساعت ۱۳ و زمان برگشت نیز ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه است.

این مقام مسئول در شرکت راه آهن تأکید کرد: توسعه قطارهای حومه‌ای در راستای سیاست‌های دولت و تأکیدات وزیر راه و شهرسازی در اولویت داریم و تلاش می‌کنیم قطارهای حومه‌‌ای در سراسر کشور توسعه یابد.

طرح توسعه سفرهای این قطار  به محور گرگان - عشق آباد نیز در دست بررسی است.

نظر شما