شناسهٔ خبر: 10239 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

به ریاست وزیر راه و شهرسازی؛

دومین جلسه ستاد ملی بازآفرینی با موضوع بررسی بافت‌های ناکارآمد مشهد و سبزوار برگزار شد

ستاد بازآفرینی مشهد دومین جلسه دومین ستاد ملی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف احیا بهسازی و نوسازی شهری با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه شهرسازی، در دومین جلسه ستاد ملی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف احیا بهسازی و نوسازی شهری با موضوع بررسی بافت‌های ناکارآمد شهری مشهد و سبزوار که پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه ۱۳ مرداد) در محل وزارت راه و شهرسازی با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد علاوه بر اعضای ستاد ملی بازآفرینی، اعضای ستاد استانی بازآفرینی خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

اعضا پس از استماع گزارش فعالیت‌های انجام شده از سوی مسئولان مربوطه شهری، استانی و ملی، در خصوص اقدامات مورد نظر بحث، بررسی و تصمیم‌گیری کردند.

بر اساس این گزارش مقرر شد چند جلسه دیگر نیز در خصوص بررسی بافت‌های ناکارآمد شهری خراسان رضوی برگزار شود؛ ضمن اینکه یکی از مصوبات این نشست، اجرای «بسته پیشنهادی برنامه‌ریزی عملیاتی و طرح‌های توانمندسازی سکونتگاه‌های غیررسمی شهر مشهد» بود که این بسته سال گذشته به تصویب اعضای ستاد توانمندسازی بافت‌های ناکارآمد مشهد با حضور مدیران دستگاه‌های مرتبط رسیده و قرار شد فعلا همین بسته پیشنهادی اجرایی شود.

همچنین از دیگر مصوبات این جلسه، اجرای بسته پیشنهادی سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای در خصوص توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی ساکنان سکونتگاه‌های غیررسمی مشهد بود.

گفتنی است در این نشست، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی (رئیس ستاد ملی بازآفرینی)، محمدسعید ایزدی (معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد ملی بازآفرینی)، کاراندیش معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، پرند معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پژمان و امینی معاونان وزیر راه و شهرسازی، هوشنگ خندان‌دل معاون وزیر کشور، رئیس شورای اسلامی شهر، فرماندار و شهردار مشهد، مقدوری معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی، شهردار و فرماندار سبزوار، اخوان عبداللهیان مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی، عبدالله فتح‌اللهی رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران، نماینده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و... حضور داشتند.

بر اساس گزارش اعلام شده در این نشست، در استان خراسان رضوی، ۷۲ شهر با مساحت بیش از ۷۴ هزار هکتار وجود دارد که ۳۰ شهر دارای بافت فرسوده مصوب و پنج شهر دارای سکونتگاه‌های غیررسمی هستند./

نظر شما