شناسهٔ خبر: 102447 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور

بیش از ۶ هزار کیلومتر از انواع راه تا پایان دولت احداث می‌شود

آیین گرامیداشت هفته حمل و نقل در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور از احداث بیش از ۶ هزار کیلومتر راه اصلی، بزرگراه، آزادراه و راه‌آهن تا پایان دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در مراسم گرامیداشت هفته حمل‌ونقل که در این شرکت برگزار شد، از فعال شدن ۵ سامانه الکترونیکی برای کاهش بوروکراسی اداری در شرکت ساخت خبر داد و گفت: اقداماتی نظیر پیگیری صورت وضعیت مالی، ارزیابی‌های حقوقی املاک خریداری شده و کنترل پروژه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

خادمی سپس به ارائه گزارشی از فعالیت شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور پرداخت و افزود: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۳۵۰ کیلومتر زیرساخت حمل‌ونقل توسط این شرکت در حال ساخت است که شامل ۶ هزار و ۳۲ کیلومتر راه اصلی، ۳ هزار و ۲۲۶ کیلومتر راه‌آهن و هزار و ۳۸ کیلومتر آزادراه می‌شود. 

وی ادامه داد: ۲۲۰ کیلومتر تونل و ۸۸ کیلومتر پل با دهانه بیش از ۱۰ متر در کشور در حال ساخت است و ۵۵۰ کیلومتر نیز در دست مطالعه قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۶ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه تا پایان دولت سیزدهم احداث خواهد شد، گفت: ۵۱۵ پروژه راه اصلی با طول ۴ هزار کیلومتر و پیشرفت فیزیکی ۴۸ درصد، ۱۰ پروژه راه آهن با طول هزار و ۴۵۶ کیلومتر و پیشرفت ۵۵ درصد، ۱۵ پروژه آزادراهی به طول ۷۵۳ کیلومتر و پیشرفت ۵۸ درصد و ۵۴ پروژه بزرگراهی تا پایان دولت احداث می‌شود.

وی افزود: این مقدار معادل ۲.۵ برابر متوسط سالیانه احداث راه در سال های گذشته است.

خادمی در انتها با بیان اینکه احداث ۲۲۰ کیلومتر مسیر ریلی بسیار مهم از جمله رشت-آستارا، زاهدان-بیرجند-مشهد، شیراز-بوشهر، اصفهان-اهواز و خرم‌آباد-اندیمشک هنوز شروع نشده است، از وزیر راه و شهرسازی خواست تا با پیش‌بینی اعتبار به آغاز این پروژه‌ها کمک کند.