شناسهٔ خبر: 102836 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در بنادر کشور عنوان کرد:

ممنوعیت ورود خدمه کشتی ۸ کشور به ایران/مسافران فاقد کارت واکسن اجازه سفر دریایی ندارد

بندر امام خمینی مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در بنادر کشور گفت: طبق دستور العمل جدید که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شده، ورود گروه خدمه کشتی از ۸ کشور به ایران ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، چنگیز جواد پوردرباره تمهیداتی که در بنادر برای مقابله با کرونا وجود دارد، اظهارداشت: طبق دستور العمل جدید که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شده، ورود گروه خدمه کشورهایی از جمله زیمبابوه، موزامبیک، نامیبیا، مالاوی، آفریقای جنوبی، اسواتینی، لسوتو و بوتسوانا به ایران ممنوع است. 

وی ادامه داد: ما با جدیت دستور العمل‌ها و قوانین را رعایت می‌کنیم و ورود خدمه کشورهای یاد شده به ایران تا زمانی که مجاز اعلام شود، ممنوع است.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در بنادر کشور گفت: در حوزه سفر دریایی خارجی تنها یک ترمینال مسافری خارجی فعال در بندر لنگه داریم که در هفته تنها دو بار تردد دارد، با این وجود تمامی دستور العمل‌ها به صورت کامل رعایت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردیوی تصریح کرد: در بحث سفرهای دریایی داخلی بیش از ۹۵ درصد مسافران که از ترمینال دریایی مسافرت می‌کنند در استان هرمزگان هستند لذا کارت واکسن تمام افراد کنترل می‌شود و در صورتی که مسافری فاقد کارت واکسن باشد به هیچ عنوان اجازه سفر دریایی ندارد.