شناسهٔ خبر: 103203 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به منظور ارتقاء ایمنی صورت می پذیرد :

عملیات اجرای ۱۲ کیلومتر روشنایی در راه های مازندران

مازندران به منظور افزایش ضریب ایمنی و کاهش سوانح رانندگی همچنین تسهیل ترافیک بخصوص در ایام بارش ، نقاط مه گیر و شب ، اجرای عملیات روشنایی ۱۲ کیلومتر از راه های استان بزودی صورت می پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی از مازندران ، اسماعیل فولادی  سرپرست  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اظهار داشت: اجرای سیستم روشنایی به ویژه در محورهای پرتردد نقشی مهم در کاهش حوادث و دارد و مهمترین کارکرد سیستم های روشنایی ایجاد دید آسان و دقیق ، امکان تشخیص وسایل نقلیه در فاصله مناسب ، تشخیص به موقع موانع ، علائم و تابلوهای راهنمایی و رانندگی در محورهاست

وی تصریح کرد: عملیات روشنایی کمربندی محورهای شمالی ساری بطول ۷ کیلومتر ،ساری –تاکام ۲ کیلومتر، آمل به بابل قدیم(متی کلا) به طول ۲ کیلومتر و روشنایی نقطه ای تقاطع ولیعصر فریدونکنار به طول ۱ کیلومتر بزودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خاطر نشان کرد :حداقل مقدار مورد نیاز روشنایی سطح راه بستگی به نوع آن ، سرعت و حجم ترافیک شبانه راه ، وضعیت مکانهای اطراف راه و کاربری آن و همچنین میزان عبور و مرور عابرین پیاده دارد .

 فولادی در مورد هزینه های بالای نگهداری از سیستم روشنایی استان خاطر نشان کرد:سالانه  ۱۰۰میلیارد ریال بابت نگه‌داری روشنایی محورهای مواصلاتی استان و سیستم تاسیسات راهبردی تونل های خصوصا محور هراز هزینه می گردد.

وی در خاتمه خواستار تعامل و همکاری همه جانبه دستگاه های انتظامی و امداد و نجات جاده ای جهت حفظ و حراست از این سرمایه های ملی ( راه و تاسیسات فنی ) آن شد . 

انتهای پیام/