شناسهٔ خبر: 103342 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد؛

تسریع رفع خسارت های سیل در محورهای جنوب استان فارس

داریوش امانی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: در پی بارش های اخیر و وقوع سیل در محورهای مواصلاتی جنوب استان فارس ۱۵۰۰میلیارد تومان خسارت به زیر ساخت های حمل و نقل جاده ای، وارد شده است که هرچه سریعتر باید خسارات رفع شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داریوش امانی معاون وزیر و رئیس این سازمان در نشست شورای اداری بخش بیرم استان فارس که به منظور هماهنگی و برنامه ریزی های لازم جهت رفع خسارات ناشی از سیل در شهرستان های جنوبی استان فارس برگزار شد، گفت: با توجه به بازدید هایی که از زیرساخت های آسیب دیده ناشی از سیل چند روز اخیر در حوزه راه های برون شهری در شهرستان های جنوبی فارس انجام شد، تصمیماتی در خصوص رفع خسارات وارده در کمترین زمان ممکن اتخاذ شد.

داریوش امانی ادامه داد: ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت به راه های فرعی، روستایی و ابنیه فنی در شهرستان های جنوبی فارس وارد شده است.

رئیس سازمان با اشاره به بر برنامه ریزی برای رفع کامل خسارات وارده به راه های برون شهری افزود: اقدامات کوتاه مدتی نیز برنامه ریزی شده است که تخصیص اعتبار فوری برای تعریف پروژه هایی به صورت امانی و اورهال کردن سریع ماشین آلات از جمله آنهاست.

وی هم چنین خاطرنشان ساخت: ۲۳ دستگاه ماشین آلات راهداری در قالب دو اکیپ از راهداری فارس برای ترمیم و اصلاح محورهای بیرم، چاه ورز و علامرودشت نیز به جنوب استان فارس اعزام‌ می شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و‌نقل جاده ای،جلسه شورای اداری بخش بیرم (شهرستان لارستان) با حضور امانی معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای، رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، حسین زاده نماینده مردم شهرستان های لار، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، موسوی نماینده مردم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، جمالی نژاد معاون عمرانی وزارت کشور، اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس، شبانی مدیرکل راه و شهرسازی لارستان ، و تنی چند از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.