شناسهٔ خبر: 103360 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

قدردانی وزیر راه وشهرسازی از خانواده شهدای پرواز هواپیمای اوکراین

تجلیل از خانواده شهدای پرواز اوکراینی با حضور وزیر راه و شهر سازی در مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی از خانواده شهدای پرواز شمارهٔ ۷۵۲ هواپیمایی اوکراین تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در مراسمی که با حضور رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی و امیرحسین قاضی زاده هاشمی، رییس بنیاد شهید و ایثارگران در بنیاد شهید برگزار شد، از خانواده شهدای پرواز اوکراینی تجلیل شد.

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم خطاب به خانواده شهدای این پرواز ضمن عرض سلام و احترام گفت: قطعا این سانحه بسیار دلخراش، برای مردم و شما فراموش ناشدنی است و همواره در ذهن شما خواهد بود. چرا که بهترین عزیزانتان را در حادثه‌ای که حتی تصورش هم نمی رفت، از دست دادید. یاد شهدایی که رنج غربت را برای تحصیل علم به جان خریده بودند، گرامی باد و ان شاءالله روحشان با شهدای کربلا محشور شود.

وی ادامه داد: طبیعتا مسئولان نیز این سانحه را فراموش نمی کنند و وظیفه خود می دانند که همواره در کنار خانواده این شهدا باشند. وزارت راه و شهرسازی نیز به عنوان نهادی که بخش هوایی کشور را اداره می‌کند، جدای از قدردانی از خانواده شهدا، وظیفه دارد که بر اساس عرف ها و قوانین بین المللی در این رابطه جبران خسارت کند که به همین منظور ستادی در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شده است. وزارت راه و شهرسازی به این وظیفه خود عمل خواهد کرد.

قاسمی افزود: جا دارد مجددا از خانواده شهدا که با وجود ابعاد بزرگ حادثه، برای حفظ انقلاب و پیروی از مقام معظم رهبری صبر پیشه کرده اند، تشکر و قدردانی کنم.
در ادامه این مراسم چند تن از خانواده شهیدان اوکراینی به نمایندگی از خانواده های معظم شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی درد دل های شان را مطرح کردند.