شناسهٔ خبر: 103727 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام خبر داد:

 ۱۲۵ تن مخلوط ماسه و نمک در جاده‌های ایلام پخش شد

برف روبی .jpg مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: 125 تن مخلوط ماسه و نمک شامگاه گذشته با تلاش عوامل راهداری در جاده های این استان پخش شده است

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی  (ایلام)؛ نورالله دلخواه با ذکر اینکه تمام راه های مواصلاتی استان باز هستند، افزود: با تلاش عوامل راهداری و انجام عملیات برف روبی و نمک پاشی طی شامگاه گذشته، همه راه های اصلی، فرعی و روستایی این استان باز و تردد در آنها در جریان است.

وی با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۱۲۵ کیلومتر از محورهای ارتباطی استان توسط عوامل راهداری برف روبی شده است، افزود: در حال حاضر ۳۴ اکیپ راهداری (ثابت و سیار) با ۲۰۰ نیروی انسانی مستقر در راهدارخانه ای استان مستقر هستند و رفع مشکلات احتمالی، برف روبی و نمک پاشی نقاط مختلف جاده ای را بر عهده دارند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل حاده ای ایلام تاکید کرد: ۱۰ هزار تن ماسه و نمک به منظور بازگشایی راه‌ها در زمان وقوع برف و یخبندان، در ۱۴ راهدارخانه استان ذخیره‌سازی شده است.

دلخواه تاکید کرد: اقداماتی مانند لایروبی دهانه پل‌ها، بستر رودخانه‌ها و شانه‌سازی محل‌هایی که تخریب شده برای فصل سرما انجام شده است.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از بسته شدن راه‌های روستایی در هنگام بارش نزولات آسمانی با دهیاری‌ها و بخشداری‌های استان هماهنگی های لازم به عمل آمده است و در صورت بسته شدن این مسیرها از ظرفیت این نهادها به منظور پاکسازی و برف‌روبی استفاده می‌شود.

دلخواه تصریح کرد: مردم می‌توانند در هنگام سفرهای زمستانی با شماره گیری ۱۴۱ از اطلاعات راه‌های استان و کشور مطلع شوند.