شناسهٔ خبر: 103771 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در طی ۷۲ساعت گذشته انجام شد:

عملیات برفروبی ۲۰۳۴ کیلومتر از محورهای کوهستانی مازندران

مازندران- راهداری زمستانی سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران عنوان کرد : در ۷۲ساعت گذشته بیش از ۲۰۳۴کیلومتر از محورهای کوهستانی این استان در ۲۶۳ مرحله برف روبی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (مازندران) ،  اسماعیل فولادی اظهار داشت  : با توجه به كاهش دما و بارش برف در طی دو روز آینده در سطح محورهاي كوهستاني به كليه رانندگاني كه قصد تردد از محورهاي كوهستاني را دارند توصيه مي شود ضمن رعايت قوانين و مقرارت ، تجهيزات و امكانات ايمني از جمله زنجير چرخ را همراه داشته باشند.

وی ادامه داد:  هم اکنون ۳۳ اکيپ راهداري با بکار گیری ۲۵۰ دستگاه ماشين آلات راهداری و ۳۵۰ راهدار در محورهاي کوهستانی و مواصلاتي استان مستقر هستند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای  استان  طول محورهاي برفگير مازندران را ۳۷۰۰ کيلومتر اعلام و عنوان نمود.: در حال حاضر ۲۲ راهدارخانه در محورهاي مواصلاتي استان تجهيز شده و آماده سرويس دهي به مسافران و در راه ماندگان است.

وی ادامه داد : محورهای ارتباطی اصلی هراز ، کندوان ، سوادکوه ، ساری _ کیاسر و محورهای فرعی بلده – پل زنگوله نور ، دوهزار و سه هزار تنکابن ، اشکورات رامسر ، عباس آباد _ کلاردشت از جمله محورهایی بودند که عملیات برف روبی و نمک پاشی در آنها انجام شد.

 فولادی خاطر نشان ساخت: مسافرين و رانندگان محترم مي‌توانند جهت كسب آگاهي از آخرين وضعيت راهها ، انسدادها يا محدوديت‌هاي احتمالي تردد و  شرايط جوي به سايت www.۱۴۱.ir مراجعه نموده و يا با تلفن گوياي ۱۴۱ تماس حاصل کنند.