شناسهٔ خبر: 103818 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به دلیل سيلابی جاده بودن:

مسیر ۶ روستا در خوزستان همچنان بسته است

سرقت تابلو علائم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: باتوجه به تداوم بارندگی در شهرهای شمالی استان، مسیر ۶ روستا به دلیل سيلابی بودن همچنان بسته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خوزستان،  غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: در پی بارندگی های مداوم  اخیر ، جاده ۹ روستا در دزفول، اندیمشک و گتوند به دلیل سیلابی شدن مسیر مسدود شد.

وی افزود: با فروکش آب و تلاش نیروهای راهداری مسیر یک روستا در گتوند و ۲ روستا در دزفول بازگشایی شده و ۶ مسیر دیگر به دلیل سیلابی بودن همچنان بسته هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان اینکه دسترسی به این روستاها نیازمند فروکش آب است، گفت : علاوه بر محورهای سيلابی،  مسیر شاهزاده عبدالله با حدود ۲۵ روستا، مسیر موری با حدود ۶ روستا، مسیر دره گچی با ۴ روستا، مسیر شیمبار حدود ۱۰ روستا، مسیر سوسن به کُمفه با ۶ روستا و مسیر عالی‌پیر میرزا با ۵ روستا با ریزش کوه مواجه هستند.

بهرامی نیا  با بیان اینکه اولویت با ریزش برداری در محورهای اصلی کوهستانی استان است، گفت : ریزش برداری در مسیرهای منتهی به این روستاها به ترتیب در حال انجام است  و  درصورتی که سامانه بارشی جدیدی وارد نشده و ریزش کوه در مسیرهای اصلی جاده اندیکا-شهرکرد نداشته با‌شیم، مسیر این روستاها در اسرع وقت  بازگشایی می ‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در خصوص مسیر خرم آباد به اندیمشک نیز گفت:  مسیر برگشت از خرم آباد به پل زال همچنان مسدود و با توجه به شدت تخریب، بازسازی آن زمانبر است.

بهرامی نیا تأکید کرد: تردد در مسیر خرم آباد به اندیمشک همچنان از محورهای جایگزین جاده قدیم خرم آباد-پلدختر برای خودروهای سبک و محور خرم آباد-کوهدشت-پلدختر-اندیمشک برای تردد خودروهای سنگین خواهد بود.