شناسهٔ خبر: 103848 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام خبرداد:

ریزش برداری در ۴۴ مقطع از محورهای ایلام انجام شد

برف روبی محور .jpg مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام: در پی بارش برف شب گذشته، ریزش برداری در ۴۴ مقطع از محورهای استان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزرات راه و شهرسازی از ایلام؛نورالله دلخواه با ذکر اینکه تمام راه های مواصلاتی استان باز هستند، اظهار داشت: با تلاش عوامل راهداری و انجام عملیات برف روبی و نمک پاشی طی شامگاه گذشته، همه راه های اصلی، فرعی و روستایی این استان باز و تردد در آن ها در جریان است.

وی افزود: با تلاش عوامل راهداری ۸۸۵ تن مخلوط ماسه و نمک شامگاه گذشته در جاده‌های این استان پخش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام یادآور شد: همچنین طی فعالیت سامانه بارشی اخیر ۴۸۴ کیلومتر از محورهای شریانی استان توسط عوامل راهداری برف‌روبی شد.

دلخواه تاکید کرد: در حال حاضر ۳۴ اکیپ راهداری (ثابت و سیار) با ۲۰۰ نیروی انسانی مستقر در راهدارخانه ای استان مستقر هستند و رفع مشکلات احتمالی، برف روبی و نمک پاشی نقاط مختلف جاده ای را بر عهده دارند.

وی از کمک رسانی به ۷۴۵ خودرو خبر داد و اضافه کرد: بیش از ۱۰ هزار تن ماسه و نمک به منظور بازگشایی راه‌ها در زمان وقوع برف و یخبندان، در هفت راهدارخانه استان ذخیره‌سازی شده است.

دلخواه تاکید کرد: اقداماتی مانند لایروبی دهانه پل‌ها، بستر رودخانه‌ها و شانه‌سازی محل‌هایی که تخریب شده برای فصل سرما انجام شده است.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از بسته شدن راه‌های روستایی در هنگام بارش نزولات آسمانی با دهیاری‌ها و بخشداری‌های استان هماهنگی های لازم به عمل آمده است و در صورت بسته شدن این مسیرها از ظرفیت این نهادها به منظور پاکسازی و برف‌روبی استفاده می‌شود.

دلخواه تصریح کرد: مردم می‌توانند در هنگام سفرهای زمستانی با شماره گیری ۱۴۱ از اطلاعات راه‌های استان و کشور مطلع شوند.

وی یکی از دلایل انسداد مقطعی راه‌ها را نداشتن زنجیرچرخ عنوان کرد و گفت: نیاز است شهروندان در فصل زمستان و بارش برف ضمن استفاده از زنجیرچرخ در هنگام وقوع حوادث از حرکت در شانه خاکی راه‌ها خودداری کرده و در مسیر خود باقی بمانند تا عوامل راهداری و پلیس راه بتوانند در کوتاه‌ترین زمان برای بازگشایی راه اقدام کنند.

انتهای پیام/