شناسهٔ خبر: 103966 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی:

راهداران آذربایجان‌شرقی به ۷۲۳ خودرو گرفتار در برف و کولاک ۵ روزاخیرامدادرسانی کردند

رسولزاده معاون راهداری آذرشرقی.jpg معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: راهداران استان در بارش‌های ۵ اخیر به ۷۲۳ خودرو گرفتار در برف و کولاک امدادرسانی کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی از آذربایجان شرقی، غلامرضا رسول زاده، معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان گفت : با تلاش راهداران  گردنه صائین و راه ارتباطی اهر - کلیبر که روز گذشته بر اثر کولاک بسته شده بود، بازگشایی شد و هم اکنون تردد در آن ها با زنجیرچرخ امکان پذیر است.

وی اظهار داشت: راهداران استان به ۷۲۳نفر از مسافران گرفتار در برف و کولاک در راه های مختلف استان کمک رسانی کرده ومسافران را در راهدارخانه ها اسکان دادند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در این مدت یک هزار راه روستایی استان از سوی راهداران برفروبی شده است، گفت: روز گذشته با تلاش راهداران راه ارتباطی ۲۰۰ روستای مسدود شده در اثر بارش برف بازگشایی شده بود که کولاک شب گذشته دوباره راه ارتباطی آن ها را بست.

رسول زاده، ادامه داد: این روستاها بیشتر در مناطق کوهستانی و سخت عبور شهرستان های سراب، اهر، هشترود، ورزقان، چاراویماق، هوراند و کلیبر قرار دارند و تلاش می شود با فروکش کردن کولاک راه ارتباطی آن ها بازگشایی شود.

وی یادآوری کرد: در عملیات زمستانی در جریان بارش‌ های روزهای اخیر ۴۴ هزار کیلومتر-باند از راه‌های استان با استفاده از ۲۲ هزار تن مخلوط نمک و شن توسط گروه‌های راهداری، برف روبی و نمک و شن پاشی شد.

معاون  راهداری آذربایجان‌شرقی با اشاره به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر آغاز بارش برف از شامگاه امروز تا پایان روز پنجشنبه، از مردم و مسافران خواست از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

رسول زاده، افزود: مسافران در صورت ضرورت قبل از انجام سفر از طریق تلفن گویای ۱۴۱ که ۲۴ ساعته پاسخگوست، در خصوص وضعیت راه ها و شرایط آب و هوایی اطلاعات کسب و از اپلیکیشن ۱۴۱ و وب سایت www.۱۴۱.ir نیز برای آگاهی از وضعیت آب و هوایی جاده ها استفاده کنند.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از روز پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد استان می شود و تا اواخر این روز کلیه نواحی استان را دربر خواهد گرفت و موجب بارش برف، بروز مه، وزش باد گاهی تا نسبتا شدید و کاهش دما می شود.  

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.