شناسهٔ خبر: 103991 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان خبر داد:

آغاز عملیات آسفالت قطعه چهار بزرگراه زابل_ زاهدان

بزرگراه زابل - زاهدان.jpg مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از آغاز عمليات آسفالت قطعه چهارم بزرگراه زابل_ زاهدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان)، عطاءاله اکبری مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از آغاز عمليات آسفالت قطعه چهارم بزرگراه زابل_ زاهدان خبر داد و اظهار داشت: طول محور مواصلاتی زابل - زاهدان حدود ۲۰۰ کیلومتر است که تاکنون در این مسیر ۱۲۵ کیلومتر بزرگراه به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر ۲۲ کیلومتر بزرگراه در این محور در  دست احداث است که ۱۷ کیلومتر آن در قطعه چهار واقع شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد:  بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سالجاری ۱۵ کیلومتر بزرگراه در محور زابل_ زاهدان محدوده قطعه چهار و پنج آماده بهره برداری می شود.

اکبری با اشاره به اهمیت توسعه بزرگراه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت‌: موقعیت جغرافیایی ویژه و مناسب مرز بین‌المللی میلک به چابهار از لحاظ همجواری با کشور افغانستان و پاکستان، قابلیت‌های اقتصادی بی نظیری را در حوزه بازرگانی ملی و ترانزیت خارجی برای استان ایجاد کرده است که این امر اهمیت توسعه راه‌ها و بزرگراه‌ها را دو چندان ‌می‌کند‏‎.