شناسهٔ خبر: 104009 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد:

مراحل نهایی مذاکره برای جذب سرمایه گذار در بخش هوایی آذربایجان غربی

ooo مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی گفت: در حوزه هوایی سه فرودگاه فعال در شهرستان‌های ارومیه، خوی و منطقه آزاد ماکو را داریم، درنتیجه استفاده حداکثری از میزان ظرفیت‌ فرودگاه‌های استان و راه اندازی شرکت هواپیمایی بومی ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی) سیدمحسن حمزه لو، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در نشست با سرمایه گذار بخش هوایی گفت: استفاده از ظرفیت‌های حوزه هوایی در بخش‌ مسافربری از جمله توریسم و جهانگردی در داخل و خارج از کشور بسیار حائز اهمیت است، که در داخل کشور باید پروازهای متعدد به مقاصد سیاحتی و مذهبی افزایش پیدا کند و همچنین از ظرفیت‌های فرودگاهی برای سفر به شهرهایی اعم از اربیل، سلیمانیه، تفلیس، باکو و سایر شهر‌ها در کشور‌های همجوار باید استفاده کرد.‌

حمزه‌لو در ادامه با تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌ فرودگاهای فعال در استان تصریح کرد: استفاده از ظرفیت حوزه هوایی در بخش باری، باتوجه به دارا بودن محصولات استراتژیک و صادراتی در استان امری مهم است، که از این ظرفیت‌های فرودگاهی باید بهره برداری کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی اظهار داشت: وجود سرمایه گذاری برای راه‌ اندازی شرکت هواپیمایی بومی در استان، اولین اولویت بشمار میرود که در راستای جذب سرمایه گذار با چندین شرکت وارد مذاکره شده‌ایم، كه به موجب آن، سرمایه گذار اقداماتی از قبیل خرید هواپیما و ایجاد زیرساخت‌های لازم در فرودگاه‌ ارومیه انجام می‌دهد.

حمزه‌لو با اشاره به اهمیت سرعت در پیشبرد برنامه‌های اداره کل راه و شهرسازی در راستای توسعه استان گفت: تلاش می‌کنیم در پروسه‌ی ۳ الی ۶ ماه، شرکت هواپیمایی بیس استان راه اندازی شود، که این مسئله قطعا نقش بسزایی در گسترش پرواز‌های داخلی و خارجی خواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اعلام کرد: اگر چه بر اساس توافق اولیه مقرر شده است تمام سرمایه گذاری از جانب بخش خصوصی انجام پذیرد، اما در جلسه‌‌ی استاندار محترم با وزیر میراث فرهنگی و گردشگری تخصیص تسهیلات پیگیری شده است که میزان تسهیلات تخصیص یافته در صورت قطعی شدن اعلام خواهد شد.

وی به اهمیت سرمایه گذاری در استان آذربایجان‌غربی تاکید کرد و گفت: از تمام سرمایه گذاران در داخل و خارج از کشور  استقبال و دعوت می‌کنیم . با توجه به پتانسیل‌های بالای استان این اداره کل حمایت کامل را از سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام ‌می‌دهد. همچنین از رسانه‌ها انتظار داریم بیش از گذشته در معرفی ظرفیت‌های استانی در راستای توسعه و ارتقا آذربایجان‌غربی اقدام کنند.