شناسهٔ خبر: 104016 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد:

افزایش ۴ تا ۸ درجه‌ای نیمه شمالی کشور/ بارش باران در استان‌های غربی

گزارش هواشناسی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: زنجان و سنندج با دمای حداقل ۲۱ درجه زیر صفرسردترین مرکز استان، همدان ۱۷ درجه زیر صفر و ارومیه و تبریز به تربیت ۱۶ و۱۵ درجه زیر صفر را تجربه کردند و گرمترین مرکز استان بندرعباس با دمای حداکثر۲۱ ثبت شد .

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی از حاکم شدن جوی آرام و پایدارتا روز سه شنبه برای بیشتر مناطق کشور خبر داد و گفت: پایداری جو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت باعث باعث افزایش آلاینده‌‌های جوی خواهد شد.

وی با بیان اینکه روز دوشنبه مناطقی از آذربایجان غربی و روز سه شنبه مناطقی از آذربایجان غربی و گیلان بارش پراکنده باران را خواهند داشت، تصریح کرد: از بعدازظهر چهارشنبه در مناطقی از غرب و شمال غرب کشور، دامنه ها و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس جنوبی شاهد بارش خواهیم بود.

رفیعی افزود: در جنوب شرق کشور سرعت وزش باد افزایش پیدا خواهد کرد و در مناطق مستعد احتمال خیزش گرد و خاک وجود داد.

وی همچنین با پیش‌بینی اینکه از امروز تا روز چهارشنبه در شمال غرب و غرب کشور ماندگاری هوای سرد را خواهیم داشت، گفت: برای نیمه شمالی کشور افزایش دما بین ۴ تا ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود. همچنین آب‌های تنگه هرمز و خلیج فارس و دریای عمان هم مواج خواهند بود.

به‌گفته رفیعی تهران امروز آسمانی صاف و به تدریج غبار محلی را خواهد داشت و حداکثر دمای تهران ۷ درجه بالای صفر پیش بینی می شود و حداقل دمای امروز درایستگاه مهرآباد ۳ درجه زیر صفر بود و پیش بینی می شود فردا همین دما را تهران داشته باشد.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سردترین مرکز استان امروز در زنجان و سنندج با دمای حداقل ۲۱ درجه زیر صفربود و همدان ۱۷ درجه زیر صفر و ارومیه و تبریز به تربیت ۱۶ و۱۵ درجه زیر صفر را تجربه کردند. گرمترین مرکز استان دیرور بندرعباس با دمای حداکثر۲۱ درجه بالای صفر گزارش شد و رکوردار بعدی زاهدان با دمای حداکثر۱۴ درجه بالای صفر به ثبت رسید.