شناسهٔ خبر: 104232 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد:

️ایران و هند‌ سومین مسیر کشتیرانی به چابهار را راه‌اندازی کردند

کشتیرانی روزنامه «تریبیون ایندیا» هند در گزارشی نوشت: یک مسیر مستقیم کشتیرانی کانتینری میان بندر چابهار در جنوب شرقی ایران و دو بندر در غرب هند، بنادر «ناواشوا» و «کاندلا» ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جلیل اسلامی، معاون‌ سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت نخستین محموله کانتینری از این مسیر در شانزدهم فوریه وارد بندر شهید بهشتی ایران خواهد شد.

خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL)، حمل و نقل کانتینری میان دو کشور از طریق این مسیر را میان ۱۰ تا ۱۵ روز انجام می‌دهد.

سازمان بنادر و دریانوردی ایران برای حمایت از بازرگانانی که از این خطوط استفاده می‌کنند، مشوق‌های تعرفه‌ای لازم و تسهیلات بر عوارض و هزینه‌های حمل و نقل ارائه خواهد داد.

هند قبلا خطوط کشتیرانی دیگری میان چابهار و بنادر هندی بمبئی و موندرا در سال ۲۰۱۷ ایجاد کرده بود. در ژانویه ۲۰۱۹، دومین مسیر کشتیرانی مستقیم افتتاح شد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، هند از طریق بندر چابهار می‌تواند پاکستان را دور بزند و کالا به افغانستان و آسیای میانه ارسال کند و افغانستان نیز می‌تواند از طریق دریا به هند متصل شود.

برچسب‌ها: