شناسهٔ خبر: 104248 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان خبر داد:‌

جزییات پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن روستایی در خوزستان

پناهی فر معاون مسکن خوزستان معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خوزستان جزییات پرداخت تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خوزستان)، محمدحسین پناهی فر اظهار کرد: مبلغ تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی کشور، در روستاها دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر سه میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: این تسهیلات با ضمانت نامه سفته زنجیره‌ای (سه نفره) و سقف فردی ۲ میلیارد ریال با سود سهم متقاضی ۵ درصد، پرداخت می‌شود.

پناهی فر تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یارانه سود یعنی مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی با نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار برای دوره مشارکت مدنی و فروش اقساطی (مجموعا به مدت ۲۰سال) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود این تسهیلات را تضمین و تعهد می‌کند.

وی عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی، مابه التفاوت مبلغ تسهیلات ساخت مصوب شورای پول و اعتبار در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر (سه میلیارد ریال) و روستاها (دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال) پرداخت می‌شود.

پناهی فر اظهار کرد: برای افزایش احتمالی متقاضیان هم تمهیدات لازم را اندیشیده‌ایم و زمین برای متقاضیان جدید در آینده هم تامین شده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات خود مالکی در شهرستان‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به ادارات راه و شهرسازی شهرستان مراجعه کنند.